Střední škola

Josef zeptal se před 4 roky

Když jsem začal chodit na střední, tak mi to připadalo hrozně fajn oproti základce, tam jsem byl téměř úplně oproti všem uzavřený a choval jsem se jako idiot, pak na střední jsem poznal spoustu nových lidí a kamarádů, ale jelikož jsem se na začátku choval jako idiot, tak ode mne každý očekává, že moje reakce bude vždy idiotská, přitom za ten rok (teď jsem ve druháku) jsem se dost změnil, a chovám se mnohem míň jako autista (asi jsem autista, ale snažím se to dávat co nejméně na jevo), no a kamarádi se mi mají tendence jenom smát, ani moc nezáleží na tom co řeknu, ale oni se smějí mě, nemají k tomu důvod, prostě jenom proto že jsem dělal šaška ze mě mají idiota, a moje reputace se hrozně pomalu napravuje, navíc jsem se zamiloval do jedné holky na škole, seznámily jsme se na angličtině(o hodinách sedí v lavici za mnou, takže se bavíme (angličina je naše jediná společná hodina) ale já totálně nevím jak jí to mám dát na jevo, když se potkáme tak se zdravíme, jednou chtěla abych zajel i k ní domů, ale pak onemocněla (jestli vůbec, třeba mi lhala abych tam nejel to nevím) včera když jsme si kopírovali na ajnu listy, tak s kamarádkami stála ani né metr ode mě, a já byl v neobyčejně obrovským stresu, vedle mě kámoš a ona, nevěděl jsem komu věnovat pozornost, každopádně bydlíme od sebe daleko, ale kdyby mě k sobě pozvala tak bych za ní jel, takže se ptám, co mám udělat, aby jsme se sblížily? a taky se ptám, co mám dělat se sebou, aby mě ostatní nevnímaly jako idiota?

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 4 roky

Milý Josefe,
určitě nejste autista. Jste docela šikovnej kluk, který přemýšlí o lidech, vztazích i o sobě samém. Působíte spíše jako nejistý introvert. Vhodné bude, když budete  rozvíjet vztah se sebou a naučíte se pozorovat své pocity, ne se jimi nechat pohltit, ale uvědomit si třeba, k čemu se vztahují a postupně je přetransformovat …. můžete si pořídit knihu Síla focusingu. Taky by asi bylo fajn, kdyby jste si popovídal se školním psychologem pravidelněji. Co se týče spolužáků … težko říci, co vše je ve hře, proto toho školního psychologa….  dobré je umět se i sám sobě zasmát, jindy v rozhovoru ve dvojici kamarádovi říci, hele, proč mi to děláte? Docela bych uvítal, kdybyste ubrali. 
Námluvy – jj, tím si musí projít každej …. nebojte se … :) co nejhoršího se může stát…. :) asi že vás odmítne a věřte, to přežijete … to je povinná výbava mužů – unést odmítnutí…. tak se pobavte o přestávce u ajiny…. a třeba vyplyne, že by chtěla na nějakej film do kina…. nebo že budete mít cestu kolem…. :)
Držím palce.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.