Stres

Rose zeptal se před 9 měsíců

Dobrý den.
Potřebuju se hlavně vypsat. Deptá mě situace na Ukrajině. Nedokážu se přenést přes to, že se to děje a zvlášť po dvou světových válkách.
Lituju lidi, kterých se to týká.  A chápu, že je potřeba bránit zem, ale šokuje mě povinná branná povinnost. Prostě, že vůbec nastane takové situace, kdy někdo nařídí, ať jde člověk vraždit druhé, zvlášť ty, kteří tam jsou proti své vůli.
Cítím úzkost a vztek a jsem totálně znechucená. Navíc mívám poslední dobou averzi k dospělosti. Připadá mi, že dospělí můžou ,,v klidu“ vraždit a ničit. Že dospělost je plná násilí, touze po moci atd.
Vidím i tu podporu ostatních zemích a vím, že je na světě i plno dobra, ale nedokážu to tolik ocenit. Já vidím hlavně to špatné.
Jak se mám vyrovat se současnou situací? Děkuju za odpověď.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 9 měsíců

Milá Rose,
chápu vaše rozpoložení. Bohužel pokud budou lidi, kteří budou stále tvrdit, že mír se zajistí zbrojařským prumyslem a volným trhem, ráj na zemi nenastane. Jediné, co mužete, je zabývat se svým životem, péčí o zemi a nesytit pole nenávistí. Pokud budete volit někoho, kdo obhajuje výše uvedené, přispíváte k nerovnováze na světě… boj přináší boj … jedině dohoda win-win a spolupráce, muže přinést mír. To, že je ve skutečnosti velmi málo lidí, kteří jsou mírotvorci, to je bohužel realita. 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.