střet názorů

Věra zeptal se před 12 měsíců

Dobrý den , mám problém se svým otcem (64) a manželem , otec měl vždy rád alkohol a nechoval se moc hezky , před třemi lety začal mít problém v práci s kolegama a to takový že údajně otec slýchával že je opilý a že pořád chodí do práce na mol , což podle nich nebyla pravda , potom to začalo i s mým ,ještě přítelem při oslavě kdy jsme celá rodina seděla u večeře a zrovna bylo ticho a pak najednou otec vylítnul s tím že můj přítel řekl že je ,,vožralý ….” Ale nestalo se tak bylo ticho , po pár měsících se stalo znovu, s tím že to slyšel od mého manžela pár hodin před oslavou ale nic neřekl , choval se normálně , řekl to až když měl v sobě nějaký alkohol , pár měsíců jsme s ním neudržovaly kontakt , pak tedy po přesvědčení mé matky jsme kontakt opět navázaly kdy bylo pár měsíců vše v klidu a teď se to stalo znovu při rodinném grilování kdy mi to manžel údajně měl pošeptat do ucha ,opět to samé a když jsme všichni opět seděli u stolu , všechny ty incidenty neprobíhaly v klidu a samozřejmě nebyli pravdivé , a přesvědčování o tom nemělo význam , myslím si že není v pořádku ale on si je jistý že slyší dobře , chci se zeptat jestli to nemůže být nějaká nemoc způsobená alkoholem , jen podotýkám ze vždy u toho byla má sestra se svým manželem a vždy ,,tohle slyší jen od mého manžela a jednou u telefonátu se svojí sestrou kdy údajně měla říct úplně to samé , ale to samozřejmě také nebyl pravda.
Budu moc ráda za odpověď, protože nevím co to může způsobovat a nějaká odborná pomoc je pro něj tabu .

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 12 měsíců

Milá Věrko,
psychika je složitá, a psychika vztahů rovněž  – vypadá to, že v ní působí různé viry – jejich přičiny mohou být různé … ano, můžeme říci, že je to i alkoholem. 
Bohužel nevnímám, že vámi či mnou vynaložení energie v této věci se někde zúročí – každý má řešit sebe – místo světové válečné strategie a to se často neděje. 
Čili je na vás, abyste dokázala daný stav pozorovat a nenechala se jím ovládat a vtáhnout do konfliktu. V obdobném emočním klidu by bylo fajn, kdyby zůstal i váš manžel a nebral to osobně – je možné, že se mezi nimi aktivovaly skryté věci… a to je mimo rozsah této poradny.
Přeji vše dobré.
 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.