syndrom zavřzeného rodiče

Jana B. zeptal se před 2 měsíce

Dobrý den, moje kamarádka má 10 leté dítě. Od mala byla týráná svým otcem,který jednal na základě matky,která jí nenavidělaČerná ovce rodiny.V dospělosti se stal její otec mulmilionářem,zmizela do Prahy, ale ve 40 letech se jí narodilo dítě.S partnerem dítěte se záhy rozešla,nakonec chtěl,aby šla na potrat,ovšem,když zjistil,že její rodiče jsou multimilionáři,tak se s nimi spojil,pomlouval jí(což s radostí její rodiče slyšeli).Nakonec sama její matka to velmi ráda slyšela,neboť jí řekla,že jestli se někdy vzmůže na dítě,tak se postará, ani jí nenávidělo.
Jejího ex jí nacpali do bytu,pod pohrůžkou,že si vezmou bandu právníků a dítě jí seberou. Jak dítě začalo mluvit, tak hlavně její matka s dítětem začala manipulovat proti ní.Vyústilo to tak,že moje kamarádka onemocněla rakovinou a manipulace jsou typu,tvoje máma je zlá,a lidé s rakovinou jsou zlí a další šílené věci.Manipulace jsou tam očividné.Kamarádka se bála se jím postavit,dítě už samo vypadalo,že přichází na to,protože samo třeba řeklo, tvoje máma tě vůbec nemá ráda,jak o tobě tak mluví
.Ale, když tam před cca rokem dcerka byla,tak jí neustále malou nutili vypovídat proti vlastní matce(to mi sama řekla, já jim vždy něco zalže ať má pokoj),ale nahráli si jí a z milující dcery se stalo dítě, které vlastní matku nenávidí,dokonce si na ní vymýšlí,třeba absurdnosti,že se několikrát denně chtěla zabíjet, nebo musela chodit vyhazovat odpadky v ochranném obleku a ochranných brýlích,její lži jsou až bizardní a vzájemně si odporující. Při asistovaných stycích jí říká, svině, krávo, i jí fyzicky napadla.Mě přestala zdravit,taky brát telefony.
Za celých 9 měsíců jí viděla cca 9 hodin.S kýmkoliv mluvíme(právník,psycholog atd)nám říkají,že i když prokážeme manipulace z jejich strany,jsou nařízené soudní znalecké posudky(minimálně dva z nich vyjdou asi jako psychopati, jelikož prarodiče hodně zasahují do výchovy, tak i na ně jsou soudní psychologcké posudky),tak když dítě nechce,tak se domů nevrátí a ani matku neuvidí.Jelikož soudkyně ani po 9 měsících nenavrhla rodinnou terapii, vlastně ani nerozhodla, čeká se na soudní znalecké posudky(všech 5), no to potrvá třeba rok,teď opět dítě nevidí, protože soudkyně se vyjádřila, že je proti asistovaným stykům(odborníci na asistovaný styk naopak doporučují,dokonce chtějí rozšířit,ale dítě řeklo,že ne,tak ne),ale vlastně i tak je to jedno,i když bude rodinná terapie (pokud jí soudkyně někdy nařídí, stále nekoná, už to budou 3 měsíce od soudu),tak se bude dítě vracet do manipulujícího prostředí,tak jak mi řekl jeden psycholog,ani armáda psychologů s tím nic neudělá.Mě jde o jednu otázku.Opravdu,když se prokáže,že manipulují, minimálně dva z nich jsou psychopaté,tak když dítě si dupne, tak není šance na nic?Je to názor jak právníků, tak psychologů.Tedy vlastně syndrom zavrženého rodiče a prostě smůla.Tedy to nejlepší co udělat,je zapomenout,že člověk měl vlastně dítě.. popravdě, jsem dosud zcela rozhozená,jak jedná soud, ODSPOD a že jim vše prochází,včetně maření i těch minimálních styků matky s dítětem.Se nám smějí do obličeje.Psychologové jenom řekli,že si ponese dítě následky na celý život, že to může skončit sebepoškozováním,výchovnými problémy, hraniční poruchou osobností,ale že takto to u nás chodí a ať se připraví,že nemá dítě, že možná si někdy v dospělosti dítě vzpomene, možná…Téma je absolutně neznáme na veřejnosti.

S pozdravem
Jana

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 2 měsíce

Smutný příběh, který ukazuje, že mezi lidmi je příliš mnoho zkaženého. 
 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.