Adela zeptal se před 1 měsícem

Paní doktorko, chtěla jsem se na vás obrátit s problémem s mou tchyní. Od svých 40 let žije sama bez partnera, toho nahrazovali její dva synové z nichž jeden s ní stále žije. Ten druhý je můj manžel. Problém je v tom, že můj muž navštěvuje svou matku skoro každý den, ve své pracovní době ji vozí po obchodech nebo když něco potřebuje tak on vše zajistí. Máme malou dcerku, o kterou příliš nejeví zájem a když už po dvou měsících přijede, začne mě nenápadně pomlouvat. Tam je špinavý koberec, v příborníku viděla obrovského brouka atd. Prostě chce dát svému synovi najevo, že ona je daleko pořádnější :) Moje otázka zní, je možné ignorovat tchyni tím, že už k nám nebude jezdit, jak jí slušně říct , že se s ní nechci stýkat? Ona totiž je i velmi citlivá nebo to alespoň o sobě tvrdí, tak ji nechci způsobit šok. Prostě bych na to chtěla jít sofistikovaně :) Dceři samozřejmě v návštěvách nebráním a manželovi také ne. Jen mě mrzí to, že manžel je s maminkou každý den a dcerka o babičce ani neví.Děkuji moc za radu a přeji pěkný den.

1 Odpovědi
Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 3 týdny

Milá Adélko,
– ufff – vskutku citlivá věc, podle psaní nechcete být slonem v porceláně – to schvaluji, zároven chápu, že se necítíte uplně optimálně. Doporučuji o tématu si promluvit s manželem popř. jít na moderovaný rozhovor do poradny.
Kdybyste chtěla, tak je možné pracovat s vašimi pocity vůči tchyni, budou i vůči manželovi – i když racionálně se snažíte…..
Držím palce, případně se ozvěte.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.

Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.