Touha, bezradnost

Nechci napsat zeptal se před 2 roky

Dobrý den, (já muž 45, žena 44, dětí máme jako prstů na jedné ruce)
po 25 letech od zaláskování jsem ztratil touhu. Miluji svou ženu, byla, je a bude vždy moje první a jediná v mém životě, ale čím dál tím víc mám přesvědčení, že náš vztah není plnohodnotný z obou stran. Já jí před spaním vyprávím příběhy, co jsem pro ní vymyslel, dělám masáže aromatickým olejem, při koupání ji omývám záda, starám se o ni, k sexu mám přístup tak jednou z čtvrt roku. Ona je uspokojena, na mě se za poslední 2 roky nedostává, je to jako bych byl prašivej, na otázku „A co já?, Také bych si zasloužil vyvrcholení“… Odpovídá dobrou noc, otočí se, a jde spát. Přes den neslyším dobré slovo, jen peskování. Snažím se s ní mluvit o svých pocitech, snažím se z ní měsíce dostat, proč se takhle chová, marně. Rozhovory končí Hmm. No. atp. prostě mi svůj postoj nesdělí. Už jsem se uchýlil k tomu, že při každém slově, které mne zraňuje dělám píp, aby věděla, že je mi to nepříjemné. Když je mi něco příjemné, dělám mňam, aby měla zpětnou odezvu. Poměr píp vs.  mňam je cca 15:2. Nepomáhá to nebo jí je to úplně jedno. Co s tím jde ještě dělat, jde takový vztah ještě udržet? Zvažuji odstěhování se z ložnice.
Připadám si jako bych žil s upírkou, co jen saje krev, ale lásku neoplácí.
 
Děkuji za odpověď 

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 2 roky

Milý neznámý,
to je situace neradostná … jsou tací mezi námi, že neumí vracet a rozvíjet… podle psaní ji tu nerovnováhu komunikujete … a je jí to jedno… pak je tedy na místě, abyste zvážil to, zda jste bezedná studnice … obvykle to člověka dříve nebo později vyčerpá, když nedostává … a paradoxně ona se může cítit tak, že na ni vývíjíte nátlak ….ve vztahu je třeba udržovat rovnováhu, tzn. dávat tolik kolik dostávám, jinak jsem součástí udžování nerovnováhy …. je třeba se přizpůsobit tomu, kdo dává míň …. ten, kdo dává mín, má často strach, někdy i racionální vyhodnocení, že když nebude dávat tolik kolik doposud, vztah se rozpadne … ano, i to je možnost, člověk uvidí pravdu o vztahu. Na vztahu je třeba, aby měli zájem oba… pak lze ledacos vyvíjet…
Držím palce v tomto období.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.