anonym Personál zeptal se před 2 měsíci

Mám dceru 13 letou, která nám řekla,  že se cejtí být klukem že se nechá v 18ti předelat atd. má to hodně naštudovaný z internetu, strojit se začala  jako chlapec,  přestala nosit naušnice, zakoupila stahovací podprsenku, aby ji nerostla prsa atd. jsme  z toho hodně něšťastní. Co si tom myslíte? 

1 Odpovědi
Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 2 měsíci

V současné době žijeme v dosti zmatené době, nevíme, kolik máme gender, což původně bylo pohlaví, v tuto chvíli si ho prý můžeme vybrat. Doktor Weiss jich napočítal popsaných 325 – zahrnují člověka, který nemá gender, jiný tvrdí, že se mu mění s denní dobou a jiní se označují za zodiacgender. Z mé zkušenosti, osoby toužící po změně pohlaví předpokládají, že jako jiné pohlaví budou štastnější, což nebývá pravidlem. Já osobně považuji některé věci za dané, třeba místo narození, matku, které jsme se narodili a také pohlaví, která existují dvě: mužské a ženské. Nemusí se nám vždy vše líbit, to je ale tak vše, co s tím naděláme, proto je pak na nás, abychom dokázali skutečnost přijmout. Chápu, že každý má svébytný psychoenergetický systém a v něm různé programy a jejich uspořádání a pročištění není snadné a změna pohlaví se může jevit jako snadnější. Ve světě vaší dcery probíhá z nějakého důvodu odmítání vlastního ženství, jeho přijetí nelze vynutit. Kdyby byla ochotná zabývat se psychikou a třeba se zabývat tématem vnitřní muž a vnitřní žena (pohledejte na internetu), bylo by to fajn. Člověk v sobě posiluje to, čemu věnuje pozornost, ne že ne. Je však možné, že si vaše dcera vybere jinou cestu, i to je třeba přijmout. Otevřený hovor u psychologa by mohl situaci uvolnit a nechat i volný prostor pro její vývoj. Kdyby se chtěla zabývat svou psychikou, bylo by to fajn.
https://www.lidovky.cz/svet/byl-prvni-genderove-neutralni-osobou-v-usa-ted-je-zase-muzem-pohlavi-je-nezmenitelne-tvrdi.A190314_135005_ln-zajimavosti_form

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.

Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.