ukončení sportovní kariery

martina zeptal se před 2 roky

dobrý den
náš 15letý syn se věnuje od 8 let bojovým sportům,je šikovny,ma i dobré dosažene výsledky.před pár dny mi řekl ,že ho treninky už nenaplnují a nedělají mu radost.trenoval 6x týdně 2 různé bojové sporty.popravdě jsme tím žili celá rodina a možná byl tlak na něj velký,hlavně myslím,že od manžela.ten mu nedával téměř žádny volný prostor pro něco jiného,vždy byl na prvním místě trénik,častokrát byla doma i hádka,když jsem se snažila prosadit něco jiného místo tréninku..vysvětlovala jsem mu že syn potřebuje prostor pro sebe a čas na sve vrstevníky..manžel je milující otec,ktery se ve svem volném čase synovi věnoval,vozil ho na treninky,mluvili o tom,probírali chyby a uspěchy..a chtěl aby to syn někam dotáhl (to říkal i syn že by rád dosahl dobré sportovní kariery)a snažil se mu ve všem co se sportu týče pomoci a vyhovět mu..
navrhovala jsem synovi že omezíme treninky třeba o polovinu,ale ani to nechce,chce pauzu a sám chce poznat jestli mu to začne chybět..sám má v hlavě zmatek,protože si uvědomuje že už se někam dotáhl a je mu líto vše zahodit ale na druhou stranu je mu nepříjemné na treninky chodit..popravdě i pro nás to byl šok a bylo by nám líto kdyby skončil úplně,ale pro mě je důležitější aby byl štastý a spokojený a dělal co ho baví,vůbec nevím jak vše spravně uchopit a jak mu pomoci,co je správné řešení..?
tak snad je můj dotaz dostatečně popsaný a budu se těšit na odpověd
děkuji Martina

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.