Svatava zeptal se před 1 měsícem

Dobrý den,
již několik týdnů nemohu najít klid poté, co jsem ukončila asi třičtvrtěroční terapii. Spolupráce mě uspokojovala a zaznamenala jsem řadu výsledků. Postupně jsem ale začala na svém terapeutovi silně lpět a vybudovala si k němu citové pouto. Nedokázala jsem se mu otevřeně svěřit a měla jsem výčitky (jsem vdaná). Než dál tyto pocity živit na dalších sezeních, rozhodla jsem se terapii ukončit.
Na poslední sezení jsem přišla silně rozrušená, byl to pro mě těžký krok. Jako důvod jsem dokázala přiznat jen to, že jsem začala nezdravě lpět na terapii a způsobovalo mi to nepříjemné stavy. Doufala jsem, že se rychle oklepu, ale nedokážu na něj přestat myslet, pátrat po detailech jeho života, doufat v setkání. Teď váhám, jestli jsem neudělala chybu a neměla jsem setrvat v terapii a pokusit se o upřímnost nebo jestli neudělal chybu můj terapeut, když mě nechal odejít zjevně ne zcela vyrovnanou a smířenou s tímto krokem. On sám na posledním sezení přiznal svoje překvapení a projevil lítost nad tím, že už se nebudeme vídat.
Děkuji za radu či komentář,
Svaťa

1 Odpovědi
Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 3 týdny

Milá Sváto,
terapeut respektoval vaše rozhodnutí – to je zcela v pořádku. Ano – můžete se pokusit zanalyzovat, co vše ve vás vztah s terapeutem vyvolává – po čem že od něj toužíte – může to být téma vztahu s otcem/ otcovskou postavou, touha po pochopení od muže… téma práce s vaším vnitřním mužem….

Vztah s terapeutem může vyvolat a často vyvolává “přenos” – se tomu říká – terapeut je nejčastěji v řízené autenticitě, v poloze rodičovské – nejčastěji přijímající s prvky autority –   a ta může vyvolat jak negativní, tak pozitivní tak vytoužený přenos.
Zkuste se objednat a jděte do toho…. (snad to terapeut zvládne)

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.

Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.