Urážení

Lenka Bosáková zeptal se před 2 roky

Dobrý den, jsem vdaná 32 let, manžela mám stále ráda. Problém je v jeho chování ke mně v případě, že nemám stejný názor jako on.Vždy jde o nedůležité věci – o věci, na které lidé mohou mít rozdílné názory. Zkrátka po mě se chce,abych řekla: ano, máš pravdu nebo něco v tom smyslu.Pokud začnu prosazovat svůj názor,je z toho hádka, kdy na mě řve, dá mi různá jména, je vytočen do nepříčetnosti. Pak se urazí a nemluví, třeba několik dní,týden a tak. Snažím se s ním pak o tom mluvit třeba druhý den,marně. Ponižuju se, omlouvám se za svůj jiný názor,že jsem ho vůbec vyslovila. Ne, jeho to nezajímá, on je vpořádku a já jsem si to zasloužila a nemám na něj vůbec mluvit.Toto je stále stejný scénář už několik posledních let. Tak4 x ročeně, přibližně.Strašně mě to ničí,náš vztah to ničí, nemám ráda spory, jsem dost citlivý člověk.Každý den jsem pak ve strašném stresu, brečím,špatně spím a čekám, kdy se začně chovat normálně.Celé si to promítám, vyčítám, proč jsem radši neřekla- \\\“ano, udělej to tak, máš pravdu.\\\“ Jak byste se chovala vy? Jak byste to řešila?    

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 2 roky

Milá Lenko,
dlouhé manželství jste prožila …  bohužel s věkem  se některe osobnostní rysy prohlubují, když člověk není nastaven na osobnostní růst … Leni, veřím, že jste vyzkoušela mnohé k tomu, aby manžel uviděl neefektivitu svého chování. Patrně bych zkusila v době míru manželovi říci: „na našem manželství  mi záleží, záleží mi na tvém klidu i mém. Víš, že někdy se nám to zadrhne a já si s tím nevím rady. Myslíš, že bys mi mohl v tom pomoci a zajít se mnou do poradny. Byla bych ráda, abys tam šel se mnou, protože bez tvého úhlu pohledu by to asi bylo zkreslené.“ 
Pokud s vámi manžel nebude spolupracovat pak je to výzva pro vás, abyste se naučila pracovat se sebou a neužírala se tím, když on je naštvaný. Jedná se o uvidění svých emočních proramů, které vám dělají tíhu na duši.
Když budete mít chut, můžete mne kontaktovat: https://rovena.info/kontakty.html
Přeji vše dobré.
 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.