Uslzene oči

Kate24 zeptal se před 2 roky

Dobrý den, potřebuji poradit, v čem je u mě problém.
Abych to nějak stručně shrnula, v 16 letech jsem si prožila první rozchod s klukem (vztah trval cca 4 roky). Vše jsem brala relativně v pohodě, pobrečela jsem si a do týdne jsem byla v pohodě a smířená s realitou. Od té doby jsem se nemohla dívat na žádné romantické filmy, neboť jsem žárlila na tu pohádku s dobrým koncem. Pak jsem si prošla další vztahy, kdy už ukončení vztahu bylo horší a horší. Byla jsem špatná z rozchodu i měsíce. Pak se u mě objevil problém s tím, že když vidím film tak brečím, žárlím. Když vidím něco smutného, tak se mi spustí slzy, když vidím někoho brečet, rozbrečím se taky.. Po posledním vztahu, kdy jsem žila půl roku v lžích a v nevěře.. Tak mám dnešní vztah ve stylu, že když se snažím řešit maličkosti, tak se rozbrečím, když chci někomu vyndat, tak umím zařvat a následně se rozbrečím, snažím se být upřímná a rozbrečím se, neboť vím, že být upřímný člověk je špatné, neboť lidé nemají rádi upřímnost ačkoliv jí údajně vyžadují.. Člověk se snaží vyznat lásku a pomalu i z toho brečí. Před rokem jsem dávala výpověď v práci a i to mi vhnalo slzy do očí, neboť jsem si přišla nemožná tím, že jsem dávala výpověď díky nezvládaní práce (měla jsem problémy ustát 12 hodin na nohách – začala jsem mít problémy s nohama).
Otázka zní, proč jsem taková, jak mám změnit to, že ze všeho mám slzy na kraji? Můj přítel je už z toho taky na nervy, když mě vidí brečet, prostě vše řeší mé tělo slzama aniž bych sama chtěla. Neumím tomu zabránit. Už nevím co mám dělat.
Děkuji za každou radu a přeji pěkný den. 

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 1 rokem

Milá Katko,
slzy přijměte jako součást … nebojujte s nimi…. z psaní vnímám, že jste nějak narušila komunikaci se svým srdcem … jakoby něco nebylo uviděno a uzdraveno … bylo by fajn s tím umět pracovat … 
můžete se objednat.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.