uz-me-nemiluje

Romana zeptal se před 2 roky

Dobrý den, jsem s manželem dohromady 25 let ( z toho skoro 20 let v manželství) a máme 2 děti. Hned po maturitě jsem odešla od rodičů k němu, nejdříve jsme koupili byt, časem jsme si postavili dům, kde už přes 12 let žijeme. Vždy jsme si rozuměli, bavili se s přáteli, když to bylo možné podnikali výlety. Občas byla nějaká hádka, ale to je asi všude. Minulý rok si manžel umanul, že by rád splatil co možná nejrychleji hypotéky a jelikož se naskytla možnost přivýdělku, dal se do toho. Bohužel až moc, začal řešit jen a jen práci, nic jiného už ho nezajímalo. Já byla s dětmi pořád sama a celá péče o dům, děti a zahradu zbyla na mě. Začali jsme se vzdalovat a když byl někdy konečně doma, raději chtěl jít na pivo s kamarády, než by trávil čas se mnou a dětmi. To mě velmi mrzelo a docházelo stále častěji k hádkám. Snažila jsem se mu vysvětlit, že peníze nejsou všechno a že rodina je pro mě na prvním místě. Ale marně… Celý rok jsem doufala, že se to zlepší, ale nakonec mi řekl, že už mě vlastně nemiluje a neví proč se mnou je. Ani já ani děti ho nezajímáme a nejraději by se rozvedl. Odstěhoval se z ložnice do jiné místnosti. Vůbec nevím, co s tím, celé dny a noci nemyslím na nic jiného. Já ho mám po tom všem pořád ráda a chci s ním zůstat, nedovedu si představit být sama. A už vůbec odstěhovat se z domu, na kterém jsme 14 let jen dřeli.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 1 rokem

Milá Romanko,
náročná životní situace, chápu, že je to pro vás důležité téma a že je bolestivé uvidět – že muž se nějak proměnil, že nepečoval o vztah a srdce své i vaše … je mi to líto … bohužel je to stav, který potřebujete uvidět a přijmout …  Potřebujete uvidět  a zregenerovat se do samostatnosti – bohužel musíme respektovat toho, kdo si chce vyměnovat méně … uvidíte, co bude dál, když se stáhnete … možná bude mít chut na restart, možná se budete muset vyrovnat s žitím vedle sebe nebo rozchodem (uvidíte, co budete pak vnímat, cítit … život po čtyřicítce nekončí … zkuste zavnímat svou sílu… lásku k sobě … k té ženě v zrcadle, že ji dáte to, co potřebuje – viz. Balzarová ve filmech …. )

Držím palce.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.