Úzkost

Tereza zeptal se před 4 roky

Dobrý den, chtěla bych poprosit o nějaké rady ohledně úzkosti.
Jedná se pravděpodovně o obsedantně kompulzivní poruchu.
Musím pořád vše kontrolovat 3x, abych se ujistila, že je vše v pořádku, i když vím, že je. Před tím než odejdu do školy, musím obejít celý dům a zkontrolovat vše – zda jsou kohoutky na vodu zavřené, zda jsou všechna světla zhaslá atd.. Také pokažde když zamknu vchodové dveře, musím je 3x zkontrolovat. K tomu jsem ještě paranoidní, každé ráno, když jdu do školy, se pořád ohlížím, zda-li mě někdo nesleduje a nechce mě napadnout (vím, je to absurdní, ale nemůžu si pomoct). Když někde vyndavám peněženku a platím, poté ji musím několikrát překontrolovat – zda-li mám všechny peníze, občanský průkaz, kartičku zdravotní pojišťovny atd.
Když nařizuji budík, musím ho opět několikrát zkontrolovat, zda-li je nařízený správně.
Před spaním kontroluji všechny sociální sítě, zda-li jsem omylem nepřidala něco na „Můj příběh“.
Je to hrozný požírač času. Často se mi myšlenky, zda-li jsem na něco nezapomněla vrací a mám pak hrozný strach, často slyším svůj tep a „bolí mě břicho“ ze stresu.
Taky ve škole mám strach z toho, že mě někdo vyvolá a já nebudu znát odpověď a pak si budou myslet, že jsem hloupá. Nemám ráda, když musím pracovat v týmu s někým, koho dobře neznám. A taky mám strach z prezentování před třídou a vyjadřování vlastního názoru.
Mám strach mluvit s cizími ldimi, bojím se objednat si jídlo v restauraci, když se ztratím, bojím se zeptat na cestu. Když jsem v obchodě a nevidím cenu produktu, nezeptám se na ní. Taky si často zpětně přehrávám trapasy, které se staly třeba 2 roky zpět a pak jsem z toho akorát nervózní. Někdy v noci nemůžu usnout kvůli vtíravým myšlenkám.
Bojím se tp říct rodičům, abych jim nepřidělávala starosti. A taky si myslím, že by to nebrali vážně, že by řekli něco ve stylu, že to přejde

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.