Úzkost

Aneta N zeptal se před 3 roky

Dobrý den, chtěla bych se s vámi prosím podělit o svůj asi psychický problém. Už nevím jak dál. Od té doby s tou nákazou, tak se u mě vyvolal stav, kdy mám nepředstavitelný strach. Strach ze smrti. Strach ze smrti svých blízkých, že někoho ztratím. Strach, že ztratím svého přítele. Že on ztratí mě. Představuji si, že odcházím z tohoto světa. Že po smrti nic opravdu není a vše skončí. Že jsme jen malá část v celém bytí. Racionálně vím, že to čeká každého živého tvora, co se narodil. A vím, že smyslem života je žít. Ale teď vidím člověka a vím, že on jednou umře. A tím, že na to myslím, tak žít ani neumím. Opravdu se pořád bojím. Cítím tíživý pocit na hrudi. A třes v těle. Občas je to lepší a občas je to hrozné a pak mám divé myšlenky. Že jsem strašně unavená a chci mít už klid. Je to strašný kruh. Hlavně před spaním jsem klidná, ale ráno je to zase horší. Byla jsem smířená s okolností býti, ale jedna sousedka mi jednou řekla, že se bojí své smrti a jsem nad tím začala uvažovat a už mě to pohltilo. Moc děkuji.  

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 3 roky

Milá Anetko,
možná to je období, kdy je čas zastavit se a přijmout smrt do našich životů. Přijmout svou malou existenci, cítit, co je podstata života. Je potřeba uvést do souladu vědomí a city. V tuto chvíli prožíváte strach z nebytí, z existenciální samoty … je třeba přijmout srdcem obé a strach propustit. V té věci mohu napomoci, kdybyste chtěla, můžeme si domluvit online konzultaci a projít spolu léčebnou relaxaci k tomuto tématu. https://rovena.info/psycholog-online.html
Racionální náměty https://rovena.info/strach-ze-smrti-a-deprese-dotaz-a-odpoved.html .
Přeji vše dobré.
 
 
 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.