Uzkost a deprese

Lucie zeptal se před 4 roky

Dobrý den, mám dotaz ohledně mé mamky. Jak ji můžeme pomoci, když víme, že jí trápí deprese a úzkosti? Léčila se na to i babička a praděda, a víme, že mamka na to ,,trpí,,, jen to vždy byla schopna zvládnout sama. Před rokem byla již půl roku na nemocenské, protože se zhroutila a léčila se údajně s vysokým tlakem, což si myslím, že může i souviset. Po době kdy se do práce vrátila ( děla 12-ti hodinové směny), se začal její zdravotní stav opět horšit. Střídá se u ní apatie s hyperaktivitou, najednou se rozklepe jako kdyby měla záchvat úzkosti… všimla jsem si, že má doma prášky trittico – z příbalového letáku jsem vyčetla, že jsou to antidepresiva. Mám ale obavy, že žádný doktor jí je nenapsal, nechodí k ním a nevím, kde je sehnala. Každopádně je bud nebere vůbec, nebo nepravidelně.Mamka si nechce nechat pomoct, když ji taťka říká, ať dá výpověď a je doma, nebo ať jde k lékaři, nenechá si říct a nechce. Máme o ní se sestrami taťkou velký strach, ale nevíme co si počít. Museli bychom ji nejspíš odvézt někam násilím, nebo vyčkat až se sesype stejně jako babička. Ale to máme strach. Prosím o radu, jsme zoufali.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 4 roky

Milá Lucko,
píšete, že mamka od vás ani od táty pomoc nechce. Cekáte ode mne zázračnou radu? Ta není. Jediné, co můžeme , zvládat své emoce. Takže moje rada zní, řešte své zoufalství. Patrně z toho by pak vyplynula další témata, která potřebujete řešit. Berete tuto radu? Je v souladu s vašimi potřebami? Můžete se objednat.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.