Úzkost a stres

Jitka zeptal se před 3 roky

Dobrý den,
prosím o radu. Se začátkem coronakrize jsem dala výpověď v práci a přestěhovala se ze zahraničí zpět k rodičům. Nebylo to náhlé, byla jsem rok a půl nespokojená s prací i místem k žití. Postupně se zhoršovaly moje nálady a stavy – opustila mě veškerá motivace, nemohla jsem spát, potom jsem začala spát straně moc, občas se mi velmi špatně dýchalo bez příčiny. Potom mi začalo bušit srdce při každé poradě nebo telefonu (přitom na mě nikdo nebyl zlý). Během PMS jsem brečela absolutně pořád. Prostě špatný. 
Už jsem 5 týdnů doma a je mi mnohem líp. Příští týden mi začíná nová práce a nový projekt – pravděpodobně náročnější (ale smysluplnější) než ten předchozí. Jenže ikdyž jsem odpočatá, to bušení srdce se vrací, ikdyž už maily chodí z jiné práce. Jakoby ta stresová hladina naskočila rovnou tam, kde byla – místo aby se to stupňovalo pomalu a dalo se tomu předcházet.
Co mám dělat, abych si nezkazila tuhle druhou šanci? Potřebuji medikaci? Umím si najít doporučení, jak stresu předcházet, ale nevím, jak se vrátit na normální hladinku, aby ta doporučení zabírala.
Předem velice děkuji za názor.
S pozdravem,
Jitka

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.