Úzkostlivá dcera

Jasmína zeptal se před 3 roky

Dobrý den, 
Prosím o radu s chováním mé sedmileté dcery.
Z ničeho nic se začala všeho bát. Trvá to asi dva roky, že začátku to byl strach z výtahu, že se tam zasekne, tak začala chodit každý den pěšky (místo výtahem). Poté se začala bát koček, psů, much apod. Nově se začala bát být i s mladším bratrem sama doma. Nenecháváme děti dlouho samotné, ale občas bych potřebovala vynést koš ( 3 min), nebo jít pro mléko do obchodu(5min) a i s tím má problém a hystericky pláče. Mladší syn v pohodě vydrží, ale ona ne. Naposledy měla jít s babičkou do dinoparku, kde už byla milionkrát, přesto po zakoupení vstupenek najednou otočila a začala opět hystericky plakat, že tam nepůjde. Snažíme se domlouvat, vysvětlovat, ptát se, ale nic nezabírá. Každou chvíli se bojí něčeho jiného a je už to silně omezující- nepůjde ven, protože viděla v křoví kočku. Myslíte si, že to „někdy“ přejde nebo je vhodné navštívit psychologa? Chodí teď do první třídy, změnil se jí kolektiv, ale ty strachy vznikly už předtím a třídní učitelka říká, že ve škole je naprosto v pořádku.
Děkuji za pomoc!

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.