Věkový rozdíl partnerů

Ales zeptal se před 2 roky

Dobrý den, obracím se s prosbou o radu jak ve vztahu dále pokračovat a zda-li má stále perspektivu. Je mi 45 let a již 4 roky mám za přítelkyni svou dlouholetou kamarádku o dvacet let mladší. Poslední rok žijeme ve společné domácnosti v mém rodinném domě. Mimo mé počáteční porozvodové komplikace jsme zažívali krásný, zamilovaný vztah bez hádek, plný vzájemného porozumění a partnerské souhry včetně plánování rodičovství.  Partnerka však musí mít vždy vše naplánováno a již od začátku vztahu často trpěla skepsi z velkého věkového rozdílu a tímto společné budoucnosti co bude s námi za 10,20,30 let (ona 40/já 50let, 50/60). Tuto skepsi silně podporuje i její rodina. Nyní po ukončení VŠ a nástupu do zaměstnání s kariérním růstem, mi sdělila, že ačkoliv se milujeme a jsme zde pro sebe, chce se sama postavit na vlastní nohy a začít bydlet sama v pronájmu v bytě, jelikož přeskočila jednu životní etapu. Vztah než se rozhodne zda-li mě z důvodu věkového rozdílu opustí chce udržovat. Děkuji za radu

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.