Věřit nebo nevěřit

Hana zeptal se před 3 roky

Dobrý den, 
potřebovala bych od Vás poradit. Jsem docela nedůvěřivý člověk. Moji nedůvěru jsem si vypěstovala asi už od mala. Lidem začnu věřit až postupem času a také se většinou řídím svojí intuicí. Poznám na lidech, když nemyslí něco dobře nebo se přetvařují. Teď se vyskytl takový menší problém, kdy nevím jestli tomu člověku věřit nebo ne. Kamarádka mi přesvědčila, abych si založila účet na seznámce. Byla by ráda, abych si konečně někoho našla, protože jsem neměla ještě nikdy žádný vztah. Dvacítka se mi trošku blíží, ale myslím si, že je ještě čas, ale zároveň by bylo dobré někoho mít. Na seznamce mi odpovědělo pár úchyláků, ale našlo se i pár mužů, kteří byli docela fajn, ale až na toho jednoho… Píši si s ním přes 2 měsíce a 2x jsme se viděli. Dříve se sejít nešlo, kvůli době, která teď je. Máme společné zájmy a stejné názory. Píšeme si úplně o všem a skoro vše o mně ví. Dokonce něco vím i o jeho bývalých přítelkyň, ale nevím jestli si třeba něco trošku nepřimyslel. Nepotřebuji, ale vědět všechno. Je mi s ním i dobře. Pořád tvrdí, že to myslí se mnou vážně. Jenže nevím jestli mu to mám věřit. Každý svůj krok si pořádně promýšlím a několikrát zvažuji pro a proti jenže teď opravdu nevím jestli mu to mám věřit a nebo případně být později zklamaná. V hlavě mi naskakuje několik stejných vět, otázek – Proč zrovna já, když na seznamce může najít někoho lepšího? Kdyby to vyšlo, tak si stejně najde později někoho jiného. Určitě to nevydrží déle jak 14 dní, protože je to jeho záměr. Užije si a potom mi odkopne. Stejně bude mít někde nějakou přítelkyni. Nevyjde to taky kvůli tomu, že jsem o 7 let mladší….
Sice už od začátku tvrdí, že chce vážný vztah, ale moje nedůvěra je silnější. On ví, že mu nevěřím a ptal se mi, jak udělat, abych mu začala věřit, ale to bohužel nevím ani já. Nikdy se mi nestalo, abych byla vůči někomu tak nedůvěřivá a odměřená, ale na druhou stranu mi to i mrzí, protože jsem se zatím ještě nesetkala s někým s kým bych se mohla o všem bavit a vyjadřovat svoje pocity. Psal mi, že jsem fajn a že mi to sluší, atd. Je i pozorný a skoro vše si pamatuje. Plánuje, kam mi vezme, atd. To mi trošku i děsí. Nevím proč. Může být můj strach i z toho, že jsem nikdy nikoho neměla? Nebo mu nemám věřit, že to myslí se mnou vážně? Psal mi, že mu ještě píše někdo jiný a že se s ním ta dotyčná chce sejít, ale on že s ní ne. Stejně si myslím, že se s ní sejde. Nechci být taky naivní… 
Takže teď opravdu se nemůžu rozhodnout. Také to může být třeba tím, že nevěřím na seznamky. Doufám, že mi poradíte.
Předem děkuji za váš názor a odpověď.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 3 roky

Milá Hani,
námluvy jsou náročné – doporučuji knihu Mars a Venuše si spolu začínají –  srdce dávat pozvolna … nepředbíhat a neblokovat – náročná to hra …
Na stranu druhou, když se budete bát, tak nebudete žít – život je risk, nechat se ochočit je risk, že mne to bude bolet…. holt člověk musí věřit, že případný smutek, bolest unese ….
Píšete o pocitech, které vám žití komplikují, doporučuji spolupracovat s psychologem na jejich uvolnění třeba technikou EFT, nebo KERP nebo léčebnou meditací na míru ….
Přeji vše dobré.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.