vseho-se-bojim-a-vse-me-stresuje

Adéla zeptal se před 3 roky

Mám už pár let takový problém. Všeho se bojím. Např. nedokážu zavolat. Dokážu volat jen s mámou a s přítelkyní a to je vše. Když mám zavolat někomu cizímu, nedokážu to. Zaseknu se, začnu se třepat, špatně se mi dýchá, je mi zle od žaludku, potím se a nemůžu prostě zavolat. To stejné, když musím zvednout cizí číslo. Bojím se mluvit s cizími lidmi, bojím se, jít sama po ulici nebo jet sama v tramvaji nebo autobuse. Mám v hlavě myšlenky, že co když mě někdo přepadne, co když mi někdo ublíží, co když mě někdo znásilní, že nestihnu utéct, nedokážu se ubránit atd. Zároveň se bojím i ve škole. (Je mi 21, studuju VŠ) Nedokážu prezentovat. Raději si dané předměty zruším, i když mi pak chybí kredity, než abych musela něco prezentovat před ostatními .. mám to takhle snad v každém odvětví života. Nejsem schopna si kvůli toho sehnat ani třeba brigádu, protože se tak strašně bojím pohovoru, že raději nikam nepíšu… Nevím, co mám dělat. Jestli s tím vůbec jde něco dělat. Jestli to není prostě jen moje divná povaha nebo něco…

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.