Výbuchy maminky

PETRA zeptal se před 1 rokem

Dobrý den chtěla bych poradit, Maminka ma neustale výkyvy nalad. je ji 66 let, v mladším věku utrpěla v autě nehodu jako spolujezdec a ma malý nádor na mozku.
Jeji vykyvy jsou neustale nekontrolovatelné i přes braní leků.
Utoky jsou stylem vydírani- mlč nebo budu cely den třiskat o sebe pokličkami.nesmiš říct ani slovo. Děla to i přes discord hovory, když sněkym mluvime-kamarady.sedne si do kuchyně a děla ruzné pazvuky,zpíva si divné pisničky dětským žvlatlaním, nebo umyslně s nečím o něco bouchá. Odmita chodit ven, bavit se se sousedkami, tetičkami. 
Lže a utočí pokud ji někdo řekne že lže a nema si vymyšlet.
Neustale se snaží vtomto období vyvolavat hádky, utočí pouze psychicky, -otce- neměla sem si tě brat si neschopný,(ten často utíka na 2 měsice na chatu aby si odpočnul.)
mě – neměla si se narodit zkazila si mi celý život, mohla jsem dělat jiné věci.(já nemam kam utect si odpočnout, maminka je  z časti nechodicí, dělam pro ni vše,od koupani až po oblekani či vařeni,převazy bercových vředů,cvičeni sni, ona sama neděla doma skoro nic,krom občasné pomoci s nadobím.)
Bratra si nevšima -ten je pro ni svatý.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 12 měsíců

MIlá Petro, 
bohužel očekávat zlepšení asi mnoho nemužete. Je možné, ba přímo pravděpodobně, že nádor na mozku – mění osobnost člověka. Někdy se lidé i věkem mění k horšímu, pokud se člověk nevyvíjí cestou osobního růstu a moudření. V podstatě pro okolí to znamená smířit se se stavem věcí, projít si všechny emoce, které s tím souvisí – a nějak je přijmout a propustit. Sama hospodařte se svou energií tak, jak to potřebujete – vykonejte to, co je skutečně  třeba, hledejte cesty. Okolí by si mělo najít svůj bezpečný prostor – což tatínek dělá – je třeba prostě jako rodina domluvit, zajistit základní péči, ale není nutné se nechat vtáhnout do zbytečných hovoru.
Přeji vše dobré.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.