vztah-meho-manzela-s-byvalo

Dvořáková zeptal se před 1 rokem

Dobrý den.  S manželem jsme polu přes šest let. Celou tu dobu řešíme problém ohledně přístupu k jeho bývalé ženě. Mají spolu dceru 5 let. My máme syna 3 roky. Manžel dělá pro bývalou, co si řekne. Předělávání drobností v bytě, kupování věcí pro ni, co se netýkají dítěte. Pokaždé, když se na něco z toho zeptám, zalže mi. Hlídá dceru, když si chce bývala povyrazit. Nedovolí si ji v čemkoli oponovat a často přejímá její nazory, i když jde o hlouposti. Ptala jsem se kdysi na radu odborníka na vztahy, a bylo mi řečeno, že by si měl můj manžel stanovit mantinely. Vyhradit čas pro styk s dcerou. Naopak vztah s bývalou, by měl prý omezit v zájmu nového klidného manželství na předání dítěte. Nechápu, proč pro ni dělá tolik věcí? Na začátku našeho soužití na ni jen nadával. Bohužel má důvěra k němu je nyní velmi křehká. Prosím o radu, co dělat. Děkuji, D.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 1 rokem

Milá D.,
manžel se psychicky nerozvedl se svou první ženou – asi se v něm mísí pocit viny, zodpovědnosti, třeba i lásky  … 
To způsobuje, že vy se necítíte milována a ctěna tak, jak byste si přála a necítíte se v bezpečí ve vztahu s ním, což způsobuje sníženou schopnost se odevzdat a může to vést k úpadku sexuality.
Bohužel vy nemůžete dělat nic moc. Maximálně se postavit do své zdravé síly a být sama s sebou.  To obnáší zpracovat i pocity z tohoto trojúhelníku. Můžete se zabývat rodinnými konstelacemi a přizvat manžela.
Když budete mít chut, můžete mne kontaktovat. Přeji vše dobré. 
 
 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.