Vztah otce a dcery

Tonička zeptal se před 9 měsíců

Dobrý den,
máme v rodině již pár týdnů problém. Naše čerstvě plnoletá dcera si nechala udělat piercing v nose. Její otec to zjistil až při návštěvě jeho rodičů. On i jeho matka dceři vynadali. Otec ji z návštěvy vyhodil a jeho matka jí řekla, že už od ní neuvidí ani korunu a ať už k nim nejezdí. Zastala jsem se jí, ale byla jsem špatná i já. Cestou domů manžel pokračoval v nadávkách. Řval na ní, že když má na piercing, tak bude přispívat pravidelně do rodinného rozpočtu (dcera studuje SŠ). Dcera se druhý den odstěhovala k mým rodičům a je tam doteď. Dcera je normálně uzavřená, nesvěřuje se, navíc bere několik let antidepresiva a chodí k psycholožce. Tudíž mám o ni větší strach. Máme ještě dvě mladší děti. Pokoušela jsem se s manželem promluvit, ale trvá na tom, ať kroužek sundá. Když jsem mu řekla, že jestli je spokojený, že přišel o dceru a rozklížil celou rodinu, řekl, že se nedá nic dělat, ale že neustoupí. Dcery psycholožka mi nabízela, ať  přijde, že mu řekne dcery pocity, jak se cítí být nepřijatá. Ale manžel odmítá někam jít. Dcera piercing prý může sundat po 3 měsících, až bude zahojeno. Ale, co bude pak? Komunikuji s manželem pouze ohledně provozních věcí, jinak se na něj nemůžu ani podívat. Ani rodinné oslavy kvůli němu neproběhly. Absolvovali jsme dovolenou. Dcera se nastěhovala na tu dobu domů. Chtěla jsem po manželovi, ať jí aspoň napíše, jak mu má zalévat jeho papriky, ale, než by jí napsal, to prý, ať to radši uschne. Bez dovolení si také půjčil její koloběžku. Už dříve byl vzteklý, když přišla s pro něj nenormálním účesem, nenormální barvou na vlasy, nenormálními náušnicemi… On měl se svým otcem také problém, přes 20 let se ani nepozdravili (nevím proč, nikdy o tom nemluvil). Když jsem se ho ptala, jak mu bylo, neodpověděl.
Nevím, jak se zachovat. Mám sto chutí od něj utéct. Ale, nejradši bych byla, aby byl klid a normální stav.
Prosím, poraďte, jak se zachovat.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 8 měsíců

Milá Tony, 
odpovídám po dlouhé době, omlouvám se, nějak čas prázdnin… tak předpokládám, že se situace nějak posunula… obecně – ano, tvrdost srdce z manželovi strany… nedojde k poznání než přes vlastní bolest… vcelku v této situaci chápu, že vás to od manžela odpudilo … „pýcha předchází pád.“  pokud se rozhodnete setrvat v manželství, budete muset 
Přeji vše dobré.
 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.