vztah s handicapovaným

Zdena zeptal se před 3 roky

Dobrý den,
mám dotaz, jsem rozvedená zdravá žena s 9 letým synem a zamilovala jsem se do bývalého spolužáka ze ZŠ.
Mezi námi padla jiskra a vypadalo vše na budoucí vztah plný lásky.
Zvrtlo se to! Bohužel. Bývalý spolužák je údajně čerstvě po rozchodu a z neznámých důvodu počínající“vztah“ se mnou ukončil.
Není to prý mnou, ale jeho osobou a problémem, který má se s sebou, cítí sympatie ke mně a zároveň se toho bojí.
Mám o něho opravdu velký zájem navzdory DMO formě spastické dipárezy.
Nechápala jsem co se stalo, vztah uťal ze dne na den.
Pátrala jsem a zjistila jsem, co se stalo.

Údajně měl starší ženu cca o pět let starší a ta ho opustila. Nejspíše kvůli tomu, že není schopen sexuálního styku ač si naivně myslel, že žena 45 letá již sex vyžadovat nebude. Jakmile zjistila, že to nejde opustila ho a on se opět utápí v beznaději a opovrhuje sám sebou a nadává si do kryplů.

jsem mladší je mi 38 let a mám syna,mám sice sex ráda, ale na muže mám smůlu. Mám zájem o svého spolužáka i za tuto cenu, že není sexu schopen, poraďte mi jak vhodně mu tuto informaci podat. Navzdory svému handicapu je to úžasný člověk vzdělaný a šikovný. Rozuměli jsme si a on mě vymazal ze svého života jen ze strachu, že bych zareagovala stejně jako jeho přítelkyně.
Pracovala jsem jako osobní  asistent dětí s handicapem, byla to krásná práce, sám se k tomu vyjádřil, že praxi na to mám ať se k té práci vrátím.
Díky němu jsem nastoupila na kurz asistent pedagoga do HK, abych obhájila svou pozici asistenta  a díky této zkušenosti jsem z knih vyčetla, co se vlastně stalo.

Poraďte mi, jak ho mohu získat?

Jediné mé provinění byla pusa na tvář a pohlazení po tváři, měla jsem za to, že přítelkyni měl, protože se tím chlubil, že údajně asi 5. Ale s žádnou nejspíš nic neměl a pohlazení asi nezná a polibek ho rozklepal.

Bojím se, že si něco udělá.

Za info děkuji

 

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 3 roky

Milá Zdenko,
váš spolužák je handicepovaný a je možné, že se s tím nenaučil efektivně zacházet. Chápu, že je to téma, které velmi ovlivnuje budování vztahu a vztahu k sobě. Adekvátní by byla v době mládí (nikdy není pozdě) systematická psychoterapie. 
Co můžete ted vy? Mno, je třeba vědět, že na vztah i kamarádský musí být dva…  v jakém rozpoložení je spolužák, to netuším. Jste v sms kontaktu? Udržovat vztah na dálku, aby byl pocit bezpečí, že se jedná o vztah kamarádský…. ? Pak někdy společné aktivity i se synem, i spolu sami…. a pak si povídat o tom, co pro něj znamená spastická dipáreza? Jak ho ovlivnuje ve vztahu k sobě? … a dál podle citu pro situaci ….
držím palce…

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.