vztahový blok

Zuzka zeptal se před 7 měsíců

Dobrý den, s manželem procházíme krizí, kdy největší problém je u mě. Byla jsem teď i týden s dětmi mimo domov a pryč od manžela, kde jsem se cítila opět dobře, spokojeně, uvolněně. Nicméně po návratu domů, i když se manžel opravdu snaží mi pomáhat, mám z prostředí a jeho přítomnosti asi nějaký blok. I když se viditelně snaží, bojuje za vztah i rodinu, já se nedokážu navodit na tu pohodu, co jsme kdysi měli. Ve vztahu neproběhla žádná nevěra, ale manžel ve vztahu zastával spíše pozici mého dalšího dítěte. neustále čekal na můj rozkaz co je třeba udělat. Největší  problém nastal v situacích kdy jsem se na něj potřebovala spolehnout a on mi nedopřál tu oporu co jsem v danou situaci potřebovala. Například v prvním těhotenství, těsně před porodem jsem byla nucena prodat svůj chov koz, protože i když mi celou dobu sliboval že se o ně postará a bude je i dojit, když nastala situace kdy jsem potřebovala jeho pomoc, oznámil mi že je raději podřeže. Další dobrý přiklad byl teď o Vánocích, kdy jsem onemocněla Covidem, nejen že jsem se musela starat o dobytek, o děti, domácnost, ale na Štědrý den „vyliskal“ našeho 3-letého syna jen proto, že byli tak nadšení z dárku že se chovali hold trochu víc roztržitě. Těch všelijakých výpadů z jeho strany za 12 let společného života bylo víc, na radu psycholožky jsem se rozhodla zkusit ještě další kroky, abychom vztah zachránili, nicméně oo návratu domů mě veškerá chuť opět opustila. Jak s takovým blokem pracovat. Děkuji za názor

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 6 měsíců

Milá Zuzko,
vy jste pánem svého života. Dělejte to, za čím si stojíte. Také zaleží na tom, zda manžel je ochoten uznat své slabosti a být připraven je změnit. 
Přeji vše dobré.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.