Záchvaty a neklidné dítě

Anonym zeptal se před 3 roky

obrý den, mám 18měsíčního vnuka, a mám o něj hrozné obavy, narodil se předčasně o 3 týdny, porod musel být vyvolaný a šel císařským řezem, porodní váha byla 1990 g. Dcera malého kojila jen v porodnici, pak už nechtěla doma kojit, i když mléko měla. Malý spal dobře jen v porodnici, doma se v noci často plakal a budil se. Když byl malý, ta jsem to chápala, ale teď je mu 18 měsíců a se spaním je to čím dál horší, v noci se několikrát budí, pláče, má i hysterické záchvaty, celou noc pije, vypije i 2 lahve a v noci ho třeba i 3 x přebaluji , a je turch,když ho hlídám. Myslím, že se lahví uklidňuje. Jeho chování je zvláštní. Usne a 1,5 hodiny spí v klidu a pak se po 20 – 30 minutách budí a pláče a takhle je to celou noc. Myslím, že nemůže být odpočinutý, když takhle spí. Záchvat ho chytne i v noci, kdy začne plakat, mlátit sebou, kopat a nepomáhá vůbec nic, hlazení, chování, tulení, lahev, nic. Nespí dobře ani přes den. Má silné hysterické záchvaty, kdy sebou praští na zem a mlátí hlavou třeba i o chodník, vše si vynucuje. Je velmi hyperaktivní, myslím, že musí být vysílený a vyčerpaný, když moc nespí. Když někoho z rodiny potkáme venku, tak sebou praští taky na zem a začne hlavou mlátit o chodník, myslela jsem, že je to náhodou, ale udělal to i když jsem potkala sestru, synovce, i když jdeme s přítelem ven, tak si vynucuje nošení a když ne, tak zase sebou praští o zem a tohle udělá několikrát během jediné procházky. Udělá to i když přijedu k mým rodičům. Ty záchvaty jsou pokaždé silné a často se opakují. Kope kolem sebe, i do nás, mlátí nás, hází po nás vzteky hračky, a cokoli má v ruce, tak s tím mrskne. Skoro nemluví, jenom něco žvatlá a “mele”, jinak je chytrý a šikovný. Říkala jsem dceři, ať to řekne dětské lékařce, ať to řeší a nějak jí nemohu přesvědčit. Je mi malého líto a mám o něj strach. Dcera bydlela po narození s otcem malého u mě, poté se několikrát rozešli, v lednu se otec malého odstěhoval a dcera bydlí u mě s malým a dohodli se na střídavé péči tak, že si ho v sobotu otec vezme a ve čtvrtek ho vrátí, pak ho zase má dcera. Myslím, že malý ani nemá klid, když takhle je pokaždé je jinde. Odmala spí s dcerou v posteli, dcera zrušila postýlku, aby nemusela k němu běhat, když se stále budí a pláče celou noc.
Můžete mi prosím poradit, jestli je to u takhle malého dítěte normální ty záchvaty a to nespaní, když je mu už 18 měsíců? Hlídám ho často, a vím, že je to čím dál silnější a horší a má skutečně o něj velký strach. Moc děkuji.

 

 

 
 

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 3 roky

Milá babičko,
nejsem dětský psycholog – je i otázkou, jak na něj působí střídavá péče….doporučuji  zvážit homeopatika např. http://lenka-pomnenka.cz/ , či jiné léčitele – pak záleží na tom, co pracuje v rodinném poli a co na vnuka působí … na to by možná byli vhodní http://www.lsvj.cz  – k těmto lidem by pravděpodobně bylo třeba, aby šla dcera …. Doporučuji hledat i alternativní cesty …. 
držím palce.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.