Zanedlouho 12-ti letý syn se štítí své vlastní 15-ti leté sestry

Psychologická, partnerská i manželská online poradna zdarmaKategorie dotazu: Vztahy v rodiněZanedlouho 12-ti letý syn se štítí své vlastní 15-ti leté sestry
Frantisek Buchar zeptal se před 3 roky

Dobrý den,
zanedlouho 12-ti letý syn se štítí své vlastní 15-ti leté sestry, nechce se dotýkat ničeho, čeho se předtím sestra dotkla. Nechce s ní být ve stejné místnosti, úplně se uzavřel do svého pokoje a tam se i zamyká, aby k němu nemohla. Jídlo chce konzumovat jenom u sebe v pokoji a nechce ani moc chodit ven. Pokud se dotkne kliky jeho dveří, musí se klika dezinfikovat. Stejně tak záchod, koupelna a vše co sdílíme. Štítí se i jejího psa a už i své kočky, protože si se psem hraje a sestra ji hladí.
Sestru to zase uráží a provokuje ho.
Trvá to už více než rok a je to stále horší. Sestra má bipolární poruchu a zejména v minulosti měla s hygienou problémy, často si zapomínala mýt ruce po použití toalety a šla si do kuchyně dělat jídlo. Když ji syn upozornil, chovala se nepřiměřeně a nadávala mu. Od té doby sílil jeho odpor k ní. Syn by nejraději bydlel bez ní, ale to nejde.
Nevíme co máme s manželkou dělat a prosím o radu. Předem děkuji.
FB

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.