Žárlení na partnerovu exmanželku

Motýlek zeptal se před 3 měsíce

Dobrý den,
jak se vypořádat se žárlivostí na parnerovu exmanželku? Byli spolu dlouhou dobu a mají spolu děti, tudíž jsou stále v kontaktu, žijeme ve stejném městě, čili ji potkávám i já.
Problém je nejspíš v tom, že ona přestala milovat jeho, čili v mé hlavě ona opustila jeho, on ji ne, nejraději by byl pořád s ní atd.
Trápím se myšlenkami na to, jak je skvělá, veselá, ve všech ohledech lepší než já.
Jak moc jo miloval a přemýšlím, jestli se tomu budu moci někdy vyrovnat.
Zakazuji si ji vyhledávat na socialních sítí, ale přesto neodolávám, pak se mi o ní i zdá a budím se s vidinou její krásné rozesmáté tváře z fotek nebo jejich společných fotek.
 
Našla sem toho spoustu o žárlivosti, ale ne tohoto typu.
 
Předem děkuji za odpověď.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 1 měsíc

Milá Motýlenko,
což o to – najít pojmenování této žárlivosti, je to nejmenší – pohledejte retrospektivní žárlivost.  Jenže co dál. Podstatné pro vás je přijmout ho i s jeho minulostí a přítomností. V dotazu nepíšete, co cítíte, že dává vám, jak vy se cítite od něj milována a jaká je vaše minulost. To vše má vliv na to, jak se se situací vyrovnáváte. Stejně důležitá je i přirozená vaše sebejistota.
Pokud máte chuť, můžeme se domluvit na konzultaci.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.