žárlivá partnerka

Milda zeptal se před 2 roky

Dobrý den, jsme s přítelkyní půl roku a asi tři měsíce spolu v podstatě žijeme ve společné domácnosti. Je mi 34 let, přítelkyni je 27 let. Děti nemáme, ale na toto téma jsme se již bavili a určitě bychom je chtěli. Náš sexuální život je bohatý a v tomto směru si naprosto rozumíme. Asi před dvěma měsíci mě přítelkyně upozornila na to, že se nikdy a to ani v budoucnu,  nebudu v televizi dívat na žádný pořad, nebo film, kde bude účinkovat jakákoliv atraktivní žena. Při intimních scénách (i partnerských) ve filmech, či seriálech okamžitě přepíná na jiný pořad, nebo dokonce vypíná televizi s komentářem, že na to se zkrátka koukat prostě nebudu a ihned se urazí, nebo jinak na mě oboří, aniž bych stačil jakkoliv zareagovat. Při prvním takovém zjištění jsem se začal smát, to jí ale rozčílilo ještě víc, kdy mi sdělila, že všichni její předchozí partneři toto respektovali a pokud se nebudu chovat stejně, tak je to pro ní důvod k ukončení vztahu. Rád bych podotkl, že jsem ji za celou dobu našeho vztahu ani jednou nezavdal příčinu k takovému jednání, chovám se k ní slušně, cizí ženy vůbec nekomentuji a ani mě nezajímají, na veřejnosti se po jiných ženách neohlížím, s nikým si nepíšu, jsem věrný, ukončil jsem raději i veškeré kontakty se svými kamarádkami z dřívější doby (kolegyně, spolužačky, kamarádky z dětství, partnerky mých přátel) a zablokoval je i na sociálních sítích. Sama připustila, že je velmi žárlivá, ale mám obavy se podívat v obchodě i na prodavačku (bez jakýchkoliv postranních úmyslů). Pokud se v naší blízkosti (třeba jen právě v televizi) objeví nějaká žena, která je dle jejího názoru atraktivní, nebo něčím zajímavá, tak okamžitě zaměří pozornost na můj výraz a mé celkové chování, ptá se, zda se mi ta žena líbí apod. Jakýkoliv pokus o rozumnou debatu na toto téma ihned zamítne s tím, že se se mnou o tom nehodlá bavit, že to tak prostě bude. Bude to znít asi jako velký paradox, ale jinak je velmi laskavá, starostlivá, pečující a inteligentní a kromě výše uvedeného spolu máme opravdu hezký vztah, na kterém mi velmi záleží a já ji miluji. Rád bych se zeptal na radu, zda existuje nějaké řešení, její jednání mi přijde přehnané, ale vztah ukončit nechci, to si skutečně nepřeji.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.