Žárlivost

hejkla zeptal se před 8 měsíců

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je nějaká cesta, jak partnerovi vysvětlit, že jeho obvinění je jen jeho žárlivá představa, která se vůbec nezakládá na pravdě a on je vážně jen nemocný chorobnou žárlivostí. Po 20 letech vztahu si umanul, že jsem ho jednorázově podvedla a jakékoliv vysvětlování ho nepřesvědčí o opaku. Kdykoliv řeknu, že je to žárlivost, je to prý jen má výmluva pro nevěru. Je nějaká šance, že si on uvědomí, že já nejsem vinná, ale on žárlivý? 

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 7 měsíců

 Milá Hejklo, 
vám doporučuji na jeho obvinění nereagovat. Nevina se nedokazuje – proto existuje presumpce neviny.  Bohužel se u partnera spustily utkvělé myšlenky a bludy a bohužel někdy nedojde k náhledu na porouchaný mechanismus vlastních myšlenek. 
Můžete mu navrhnout návštěvu společnou u psychoterapeuta – spíše pro to, aby došlo k uvědomění si toho, co se ve vztahu momentálně děje a jaké má možnosti. 
Ode mne k Žárlivosti najdete více zde
Doporučuji i projít i vtíravé/utkvělé  myšlenky, bludy. 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.