Zavisla na manzelovi

Kika zeptal se před 1 měsíc

Dobry den jsem zavisla na manzelovi nemuzu byt v klidu bojim se ze se bude s nkym bavit a ja utoho nebudu mam strach ze neco udela potaji a ja se to nedozvim …jsem na tom spatne musim o nem vse vedet prosim jak se toho zbavit manzel o tom vi ….ale vzdy na neco prijdu co mi nerekl byt pitoma posta dekuji nemuzu uz zit ani snim ani bez neho diky 

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 1 měsíc

Milá Kiko,
je odbé, že sama tušíte a pojmenováváte, že váš vztah k manželovi je o závislosti na vztahu, na osobě. Závislost a její léčba nebývá snadná – vyžaduje rozhodnutí, pevnost, odvahu … 
Závislé osoby k tomu obvykle mají důvod ten, že nemají vztah se sebou a hodnotu své existence spojují s někým. Cesta z toho ven je tedy ta, že si to uvědomíte a začnete rozvíjet vztah sama se sebou – že se naučíte cítít a vnímat sebe – k tomu existuje třeba kniha: Závislé vztahy . Důležitá je sebeláska – to vás mohu podpořit – třeba i v konzultaci psychologické online. V té věci je dobré naučit se kontaktovat a zacházet se svým vnitřním světem – se svým já. Ráda vás v tom procesu podpořím. 
Přeji vše dobré.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.