Závislost na dceři u partnera

Anna zeptal se před 4 měsíce

Dobrý den, chci se zeptat na Váš náhled.
Chodím půl roku s (krátce) rozvedeným mužem, který má ve své péči 11letou dceru. Jen se scházíme, nebydlíme spolu. Vztah zatím před dětmi oba tajíme. Sama jsem rozvedená se dvěma syny.
Už od začátku jsem tušila, že svou dceru opravdu velice miluje a má k ní silný vztah, na tom mi nepřipadalo nic divného. Nyní však zjišťuji, že dcera je v jeho životě ve všem na prvním místě a jedná s ní spíš jako s partnerkou, než s dcerou. Je skutečně nekritický a když je na něj dcera drzá, vše si nechá líbit. Pokud náhodou trochu zvýší hlas, dcera zaslzí a jeho začnou trápit velké  výčitky. Dcera mi připadá v některých ohledech rozmazlená, za poslední půlrok např. rozbila už třetí mobil a partner ihned ten samý den objednal nový. K dceři je zcela nekritický (já své syny také miluji, ale vidím jejich chyby). S exmanželkou prý měli kvůli výchově spory, byla přísnější a údajně si s dcerou tak nerozumí. Možná je to i tím, že i v době jejich manželství, které roky nefungovalo, s ním dcera trávila celé víkendy na výletech. Zpočátku jsem byla z jeho vztahu k dceři nadšená, nyní začínám mít i trochu pochyby, jestli jeho exmanželka třeba na dceru nežárlila, když ji upřednostňoval, i když mi to osobně připadá zvláštní.
Nechci se mu plést do výchovy a snažím se být pozitivní, nicméně začínám si pomalu klást otázku, jaké místo v jeho životě zaujímám nebo bych časem zaujímala já. 
On pokud mluví o budoucnosti, mluví především o dceři a o tom, jak ji zaopatří. Také stále trpí výčitkami vůči dceři kvůli rozvodu.
Vím, že je to možná brzy a náš vztah je jinak velmi hezký, sdílíme se, rozumíme si ve všech ohledech, jsme do sebe zamilovaní, zatím jsme vlastně neměli ani žádné neshody, což je asi dané tím, že se vídáme jednou až dvakrát týdně. Ale výhledově bych chtěla náš vztah posunout na nějakou vyšší úroveň, odtajnit ho, podnikat něco i s dětmi. 
Myslíte si, že vztah s mužem s tak silnou vazbou na dceru má šanci se víc rozvinout a že bych měla šanci se dostat alespoň na úroveň dcery? I já miluji své syny, ale jeho beru jako partnera a v některých ohledech mu dávám před dětmi  přednost a pokud myslím na budoucnost, tak nějak automaticky s ním „počítám“, ale nevím, zda to má on stejně, i když mě ujišťuje, že vše „dobře dopadne“, což přesně nevím, co tím myslí. 

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 4 měsíce

Milá Aničko,
https://www.flowee.cz/novy-fenix/9777-psycholozka-radana-rovena-stepankova-po-rozchodu-na-novy-vztah-nespechejte 
možná pro něj dcera byla duležitejší než manželka a proto se manželství rozpadlo.
Holka, nejste žebrák – to si nezasloužíte, abyste mi psala: „Myslíte si, že vztah s mužem s tak silnou vazbou na dceru má šanci se víc rozvinout a že bych měla šanci se dostat alespoň na úroveň dcery?“ – v takovém vztahu nebudete štastná. Partneři si mají být oddáni stejně.
Chápu, že muži nejsou a tak se sami ženy stavíme do nedustojných pozic.
Přeji vše dobré a věřím, že máte dost sebelásky a sebeucty a poradíte si. 
 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.