Závislost na počítačové hře

Vladimír zeptal se před 1 rokem

Dobrý den,bratr se cca před rokem dostal k online hře,kde od té doby tráví 14 a více hodin,kdykoliv má volno v práci.V praxi to znamená,že přijde domů a první cesta vede k pc,pokud je doma,sedí u hry cca od osmi od rána a kolikrát ho slyším ještě ve dvě ráno.Nejhorší na tom všem je,že začíná mít v problémy v zaměstnání,vím to proto,že pracuji u stejného zaměstnavatele.Jsme zaměstnáni v nemocnici jako sanitáři a kdykoliv má jít něco udělat,tak odpoví se slovy,vždyť jsem se teď vrátil,je agresivní a odmlouvá,zaměstnavateli se to samozřejmě přestává líbit.Doma je to to samé,včera jsem měl denní směnu a on končil noční,řekl jsem,až přjde,ať odnese tříděný odpad do kontejneru,což se nestalo a bylo vše na stejném místě,když jsem v osm večer přišel z práce.Když jsem se zeptal,proč to neodnesl,nevrle mě sdělil,že neměl čas a na otázku,co dělal těch 12 hodin,na mě udeřil,co je mě do toho?Jsme v domě spolu s otcem,který bydlí o patro níže a i jemu se jeho chování nelíbí.Bohužel neudělá nic,neuklidí nádobí i přesto,že máme myčku,všude nechává věcí ležet,když mu řeknu,ať dá nádobí do myčky,tak na mě vyjede,že neví,že je prázdná.Ja mu na to odpovím,máš ruce,tak otevři myčku a podívej se.Prosím o radu,co by se s tím dalo dělat,nějak šetrně ho přesvědčit,že je závislý,což si samozřejmě nepřizná.Díky za radu.Vláďa.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 1 rokem

Milý Vládo,
sám víte, že za někoho problém nevyřešíme … mužeme podpořit… poradit … když dotyčný chce… položte si otázku, jak vás jeho závislost ohrožueje, ovlivnuje…. to je to, co se týká vás….
… zamestnavatel, předpokládám, bude postupovat podle Zákoníku práce…
Přeji vše dobré.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.