zijem-s-manipulatorom

Romana zeptal se před 1 rokem

Dobry deň. Náš vzťah začal jeho výrazným záujmom o mňa . Medové motúzy, povedať človeku presne čo potrebuje počuť… Zaľúbila som sa a následne nastal obrat. Hovoril mi aby som si našla iného. Bola som nešťastne zamilovaná a úplne sama v cudzom meste. Potom sa to opäť zmenilo, prišli kvetiny, snubny prsteň, výlety. Plánovane som otehotnela a opäť obrat. Vypočula som si, že chce dieťa, ale chce vymeniť matku, že keď si dám pri pôrode epidural, on si tiež bude robiť čo on chce. Veľa veľa nepríjemných manipulácii. Zatrpkla som. Je mi hrozne. Občas je lepšie obdobie. Spomenula som, že by som chcela svadbu. Okamžite sa osopil, že je to hlúposť, zbytočnosť, že vraj chcem z toho niečo vyťažiť a že sa asi nudím. Ma o 17 rokov viac a je rozvedený, ale dobre od začiatku vedel, že ja proste manželstvo chcem a súhlasil s tým. Dnes je všetko inak. Problém je, že máme ročného syna a už nie je jednoduché vzťah prestrihnúť. Ked sa opýtam, či ma ľúbi, povie mi, že tak ako ja jeho. Keď na slovensko prišiel covid, s plnou vážnosťou sa chcel nakaziť. Ja som sa bála, lebo som bola tehotná tak som sa osopila, že či nás chce všetkých ohroziť. Nakoniec z neho vypadlo, že len chcel poznať moju reakciu, pretože jeho bývalá ho ľúbila tak, že by padla na zem a plakala v strachu o neho. A ja som to neurobila. Takéto a podobné manipulácie, ako napr. že ma všetci kolegovia neznášajú, bývalý odo mňa ušiel atď som si vypočula nespočetné množstvo. Skúšala som rozhovor, aj chladný racionálny, aj milý, aj s plačom, aj s vyhrážkami, že s dieťaťom odídem. Všetko je márne a mňa teší už len naliať si večer pohár vina a zaspať. Raz som šikovná a inteligentná, potom robím prácu pre opice. Som strašne vyčerpaná, manipulovaná, znášam výsmech, že som len kvetináč, v ktorom vyrástlo dieťa. Vie, že som citlivá a niekedy to oceňoval, že žena taká ma byť. Teraz to využíva, aby ma ranil. Následne sa od kolegov dozviem, ako ma v práci ospevuje. Neviem čo mám robiť, takto som si život nepredstavovala. 

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 1 rokem

Milá Romanko,
i kdyř máte dítě, není nutné strávit spoustu let v zajetí manipulátora. Na internetu je mnoho článků, užitečný mi přijde https://www.bezpecnavina.cz/ – doporučuji odejít dříve než později… To dáte … pomoci vám mohou https://www.rosacentrum.cz/
Držím palce. 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.