Zivot s paranoidno schyzofrenickou matkou

Katy zeptal se před 3 roky

Moja matka trpi paranoidnymi a schyzofrenickymi naladami. Celkovo je negativna. Pei jedle akakolvek komunikacia, vychadza jej hnev z ust intonacne. Nie je diagnostikovana. Neuniesla by to. Jej matka mala parkinsona. Mama ma obvinuje z roznych veci, pamata si vety vytrhnute z kontextu a pouziva ich utocne voci mne. Raz pri cuvani do nej nabural traktor. Vzali jej vp na 2 mesiace, odvtedy nesoferuje zo strach a z pocitu krivdy ze jej policajti dali vinu (je presvedcena ze sofer traktora mal vypite lebo ona vraj vid3la dake cislo na detektore.) iny raz pri operacii podpisala papier (podla nej podvrhnuty, ktorym ju dakto chce obrat o majetok) doteraz to chce riesit. Ked ju chyti rapel, vytoci celu rodinu a ja mam z toho uzkost, stavy kolapsu, zl9sti, ze jej to neviem mojako vysvetlit. Mele svoje. Potom sa otrase a chvilu je klud. Zhorsuje sa to. Ma 74 rokov. Bojom sa co bude. Vie v afekte urobit veci, ktore nechceme. Neveri nikomu (ani sebe nie, pochybuje) Ako nalozit s takymto spoluzitim. Nemam silu byt falosne mila a akokolvek ju v tych nezmysloch podporovat potvrdzovanim akoze pravdy… 

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 3 roky

Milá Katy, 
problém je to, že spolu žijete.
Proč?
Jste dospělá? 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.