Hanka zeptal se před 1 měsícem

Dobrý den. Jsem studentkou 5. ročníku veteriny a poslední dobou se u mě začal stupňovat jeden problém, o kterém bych se s Vámi ráda poradila.  Se studiem nemám žádný problém, dokonce mám i skvělé známky, nicméně před téměř každou zkouškou mám panický strach na ni jít, neboť se bojím, že ji neudělám. Když mám na zkoušku např. 10 dní, říkám si, že je to moc a že 7 dní bude stačit a pak mám problém se vůbec donutit začít. Učím se pak intenzivně 7 dní i 18 hodin denně, ale jsem tak vystresovaná, že nestíhám, že se z dané zkoušky odhlásím. Většinou problém nastává např. u poslední zkoušky z daného období, i přesto že všechny zbývající zkoušky mám hotové a nedělá mi problém se na začátku období učit na zkoušku intenzivně již od samého začátku. Jedná se tedy jednak o problém vůbec se donutit začít učit na poslední zkoušky, efektivněji se učit za kratší čas a jednak překonat strach na zkoušku jít, i když vše neumím perfektně (vím, že nikdy člověk nemůže umět všechno). Potom zkoušky dodělávám o prázdninách nebo si je zbytečně přetahuji do dalšího ročníku, kde mě povinnosti opět doženou. Děkuji za Vaši radu.

1 Odpovědi
Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 3 týdny

Milá Hanko,
doporučuji systematičtější psychoterapii – kombinace imaginativní – meditativní – integrativní psychoterapie s terapií kognitivně behaviorální. Možná by bylo zajímavé najít co je to za potvoru, která vás u té poslední zkoušky sabotuje –  to navazuje na práci s vnitřními podpostavami …. voice dialoge …  držím palce.
J

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.

Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.