Změna mysli

Barbora zeptal se před 12 měsíců

Dobrý den,
potřebovala bych poradit, jak změnit myšlení. Chtěla bych se naučit žít přítomností, protože žiji v minulosti a budoucnosti. Nemohu se v životě posunout dál, jelikož si myslím, že se všechno točí pořád dokola. I co se týče ve vztahu. Pořád řešíme ty samé věci a je to už docela únavné. Také si domyšlím různé věci, co mi kdo řekne. Pochopím to jinak než ten druhý a třeba to tak ani nemyslel, jak jsem si to domyslela. Od mala jsem to neměla snadné, ale to by bylo na dlouho a mimo moje aktuální téma, co chci změnit. Vrací se mi rány z dětství, což se odráží také v mém vztahu. Mohla byste mi prosím poradit, jak to změnit? A také jak pracovat se žárlivostí? Chci to změnit, ale nevím jak začít. Případně jestli byste mi mohla doporučit nějaké knížky. Předem děkuji.
Hezký den

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 12 měsíců

Milá Baru,
jak naznačujete, témat je mnoho – doporučení – pravidelná psychoterapie – někdy se věnovat přítomnosti, jindy bolestem z dětství … propojovat s meditací léčebnou k těm tématum… 
ohledně žárlivosti: https://rovena.info/zarlivost.html 
Kniha: Moc přítomného okamžiku – pracovní kniha 
Kde jsi, muj princi – zajímavé rozpravy o partnerství i s otázkami, které si mužete s partnerem sdílet…
Přeji vše dobré.
 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.