Zoufalý kamarád

Barbora zeptal se před 3 roky

Dobrý den, chtěla bych zjistit jak nejlépe pomoci kamarádovi. 13.3. jsme ho na naší svatbě s manželem seznámili s mou kamarádkou. Ze začátku to vypadalo, že si budou rozumět, ale asi po měsíci mu kamarádka dala najevo, že nemá zájem a od té doby začalo peklo. Začal ji vydírat svým zdravotním stavem. Měl nějaké problémy, byl na operaci, ale vše dobře dopadlo. Nic méně jednou ji tvrdil, že má leukémií a pak že je vše v pořádku. Celkově hodně lze i nám. Celé to vygradovalo, když včera psal ze svého telefonu jménem  své sestry, že spáchal sebevraždu a napsal i dopis na rozloučenou. Toto poslal memu manželovi i kamarádce. Celé se nám to nezdálo, tak jsem kontaktovala jeho sestru a ta mi potvrdila, že to není pravda. Když jsme na něj udeřili,  tak se omluvil, řekl, že za vše může má kamarádka a vůbec nevidí, že by udělal něco špatně. Chtěli bychom mu s manželem nějak pomoci. Odbornou pomoc odmítá a proto se obracím na Vás. Doufám, že je to aspoň trochu srozumitelné. Už vážně nevíme, co s ním. Předem děkuji za odpověď a přeji hezký den. 

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 3 roky

Milá Báro,
jak mu pomoci? můžeme pomáhat pouze tomu, kdo o to stojí, nejlépe tomu, kdo nás o to požádal. V podstatě bych doporučila spolupráci  s psychologem, nebo mu dejte knihu Miluj svůj život; Osobní síla. 
MOžná se jedná o nějakou formu hraniční poruchy osobnosti. 
Přeji vše dobré,
 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.