Ztráta libida a sexuální touhy

Bára zeptal se před 3 týdny

Dobrý den. Je mi 28 let. V srpnu 2023 jsem podstoupila potrat. Otěhotněla jsem přes antikoncepci kterou jsem od 14ti let brala pravidelně. Byla jsem rozhodnutá, že si dítě nechám. Okolnosti tomu ale nepřály. S pláčem jsem podstoupila interrupci, dodržela šestinedělí a dodržovala důkladnou hygienu. Dva měsíce po potratu jsem si našla opravdu skvělého a přitažlivého partnera, ale absolutně nemám chuť k sexu. Sex máme, ale partner cítí, že to spíše děláme z povinnosti a pro jeho potěšení. Necítím žádné příjemné pocity při styku když je ve mně. Nemám na sex ani pomyšlení. Cca pět měsíců po interrupci jsem trpěla na záněty. Léčila jsem je, ale bylo to pořád dokola. V dubnu mi můj gynekolog předepsal Macmiror a už je to měsíc a zánět nikde. Při sexu však někdy krvácím a trpím bolestmi v podbříšku. Jednou jsem se bolestí nemohla postavit na nohy. Ptala jsem se svého gynekologa, zda se nemohlo něco při potratu poškodit mechanicky, ale sdělil mi, že to je vyloučené a žádný podpůrný prostředek pro zvýšení libida neexistuje a že mé problémy jsou psychického rázu. Dříve jsem sex milovala a myslela na něj pořád. Teď mám pocit, že ani nežiju a hlavně to má dopad na můj nynější vztah. Na potrat už nemyslím a mám pocit, že jsem s ním dostatečně vyrovnaná. Jsem ráda, že jsem ho podstoupila a našla si zdravý vztah. Gynekolog mi nepomohl a skoro to vypadalo, že ho nějaké mé potíže ani nezajímají. Prosím, poraďte mi na koho se obrátit nebo co zkusit. Moc vám děkuji.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 13 hodinami

Milá Báru,
nějak došlo k narušení psychoenergetické rovnováhy. Asi i okolnosti potratu – lásky/nelásky v té věci hrají roli, i mechanický zásah do těla nechává otisk … 
Použiji taková slova s širokým obsahem: léčit ženství jak psychické tak fyzické tak energetické…. 
Jde o vlastní hledání a porozumění tématu – budu ráda, když se na mne obrátíte a zkusím s vámi probrat možnosti jak dál – něco můžeme zkusit spolu – něco jinde …Potřebuji to však s vámi probrat nejlépe osobně … (alespon jedenkrát osobně – pak třeba online ….)
Přeji vše dobré.
 
 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.