Novak zeptal se před 2 měsíci

Dobrý den,

Odešel jsem že zaměstnání do jiného, už jsem tam nemohl být a změnu jsem bral jako nový impuls k práci. Bohužel v tě nově je to stejné. Nevím jestli mám syndrom vyhovění možná pomůže změny prace. Dělám dost psy. náročnou.

Dekuji

1 Odpovědi
Best Answer
Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 1 měsícem

Milý neznámý,
bohužel dotaz je příliš stručný – nevím,  jakou práci, kolik vám je let, jak byste popsal pocit, že tam nemůžete být. Může se jednat o syndrom vyhoření a také o absenci pocitu naplnění z práce – možná může ve vás probublávat pocit nenaplněnosti v životě, otázka smyslu existence a vztahu k vlastní hodnotě, k sobě….
Syndrom vyhoření – burn-out – vede k:

  • Fyzickému a emocionálnímu vyčerpání
  • Cynismu a odloučení
  • Pocitům méněcennosti a nedostatku úspěchu

Příznaky vyhoření?
Chronická únava, nespavost, Zapomínání / zhoršená koncentrace a pozornost, můžete cítit smutný, občas beznadějný a v důsledku toho se můžete setkat s pocitem viny a bezcennosti. 
Zpočátku to může být napětí mezi lidmi a podrážděnost. V pozdějších fázích to může být následováno zoufalými výbuchy a vážnými hádkami a excesi doma i na pracovišti. (Pokud se hněv dostává do bodu, kdy máte myšlenky na násilné činy vůči rodině nebo spolupracovníkům, vyhledejte okamžitou odbornou pomoc.)

Ztráta radosti  – Pesimismus – může se projevovat jako ztráta motivace. 
Syndrom vyhoření bohužel nezmizí ze dne na den  – je třeba dělat drobné změny…. nejprve si situaci podrobně zanalyzovat a podle toho udělat změny.
Můžete se objednat na konzultaci, abychom pečlivě prozkoumali vaše psychické rozpoložení – ve dvou se občas lépe hledá :)

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.

Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.