Zůstat v nefunkčním manželství kvůli dětem nebo odejít?

Psychologická, partnerská i manželská online poradna zdarmaKategorie dotazu: Partnerství a manželstvíZůstat v nefunkčním manželství kvůli dětem nebo odejít?
kopretina zeptal se před 2 měsíce

Dobrý den, chtěla bych požádat o nějakou radu. Jsem vdaná, je mi 43, 3 děti ve věku 15, 13, 11. Bydlíme ve vlastním RD. Před pěti lety jsem manžela podvedla, on se to dozvěděl. Udělala jsem to, protože jsem se poprvé v životě skutečně zamilovala. nebyl to úlet, probrečela jsem mnoho nocí, věděla jsem, kam se řítím, ale zároveň jsem cítila, že se o to nechci připravit. Manžel to zjistil, dal mi ultimátum – odejít z práce, kde vztah vznikl. Znamenalo to začátky v nové práci, odloučení od milovaného člověka.Bylo to hodně těžké, opravdu jsem si přála se už ráno neprobudit. Manžel byl úplně na dně. Zhubl a od té doby je psychicky hodně dole. Snaží se mě získat zpět, ale já to nedokážu, protože ho nemiluju. Miluju toho druhého, ikdyž on se rozhodl zůstat se svou rodinou. Vím, že už se k manželovi po milostné stránce nevrátím, toto ve mně zhaslo. A pravdou je, že nikdy v minulosti jsme neměli vztah, že by se mi podlomili kolena, nebo že bych cítila něco tak silného, co jsem cítila k tomu druhému muži. Těžko tedy obnovovat něco, co nikdy nebylo, v tom jsem si jistá. Vychováváme spolu děti, máme společné přátele a zájmy, žijeme velmi aktivní život – sport, společenský život a z mé strany bych řekla, že se takto dá žít – kvůli dětem. Manželovi však chybí sexuální život – pochopitelně a je v každodenních depresích.Nedovede se s tím srovnat a žít takto. Já už jsem se se vším vyrovnala, i s tím, že mám zlomené srdce a že žiju ve vztahu, kde už není touha a sex a takové to vlastní štěstí. Ale každý den ulehám vedle manžela, který je neustále v depresi a nejsem schopná to změnit. Vím, že na jednu stranu si přeje mít mě u sebe, ale na druhou stranu ho to strašně ničí. Mě to ničí taky, protože moji bolest vem čert, ale když se díváte na toho druhého, jak je psychicky úplně v háji, je to moje vina a nedovedu to změnit, tak je to pro mě obrovské trápení a beru to jako trest za to, co jsem provedla. Věřím, že jediné řešení je odejít od sebe. Ale nevím, jak to vyřešit. Chtěla bych, aby mohl zůstat v našem domě, protože to byla má vina. Ale nejsem schopná sehnat bydlení pro mě a tři děti, aby mohla probíhat střídavá péče. Je to finančně neřešitelné.A tak jsme nuceni žít takto, kdy vím, že nás to oba ničí. Kdybychom šli od sebe, manžel by si časem našel novou ženu a třeba by byl zase š´tastný.Ale já nevím, jak to vyřešit. Na vlastní bydlení nemám prostředky. Poradila by jste něco? Mám obrovský pocit viny vůči manželovi.
Děkuji, Eva Dušková

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 2 měsíce

Milá kopretino,
žijeme to, čemu věříte… Z vašeho psaní by šlo vypsat mnoho přesvědčení, které žijete. Můžete to zkusit a mužeme to spolu probrat. Můžeme si dát konzultaci nad tímto tématem osobně nebo online.
Milujete někoho, kdo vám nepomáhá s fyzickou realitou života.
Přeji vše dobré.
 
 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.