Psycholog hokejové soustředění

Nezapomeňme: 

 „Podstata hry není ve vítězství, ale ve hře samotné.“

                                                                   Jack London

Naděje pro Nymburský hokej

(článek z Nymburského deníku o spolupráci hokejového trenéra se mnou jako sportovním psychologem ; srpen 2011)

hokejové soustředění s psychologemModerní a efektivní způsob přípravy dětských hokejistů zvolili trenéři nymburského oddílu Střelci 2002 nejen v celoroční přípravě, ale i na letošním letním soustředění v Doksech. Cílem letního soustředění bylo pokračovat v rozvoji hokejových a technických dovedností dětí a také posílit jejich schopnost vzájemně spolupracovat a vnímat spoluzodpovědnost za výsledek týmu.

Kvalitu rozvoje herních dovedností zajistil tým čtyř trenérů : „Nejvíce se inspirujeme se tréninkovými metodami zkušeného trenéra a hokejového odborníka Dr. Luďka Bukače. Víme, že pouze silou a kondicí cesta k vítězství nevede, proto se především věnujeme herním činnostem jednotlivce, zvládnutí správného provedení přihrávky, střelby a rozvoji specifických obratnostních prvků. Z vlastní zkušenosti vím, že dobrý hokejový hráč musí být zároveň dobrým týmovým hráčem, proto jsme letos ke spolupráci na soustředění přizvali Radanu Štěpánkovou, aby nám pomohla při tvoření týmového ducha.“ říká hlavní trenér Jiří Kos. Psychoterapeutka Radana Štěpánková dodává: „Myslím, že díky promyšlenému režimu dne a vhodně zařazeným hrám se podařilo tréninkový program skloubit s výchovou citu pro kamaráda a zodpovědnosti za tým.“
Děti samy na konci týdne o soustředění napsaly:
„Naučil jsem se střelbu golfem, bavila mne rozcvička a doporučil bych to pro fyzičku.“
„Nikdy nezapomenu na relaxaci a rozcvičku.“
„Soustředění bych kamarádovi doporučil, protože je to tady dobrý a hodně se toho naučí.“
„Bylo to lepší, než jsem čekal.“
„Nezapomenu na výlet, hry a na tréninky.“
Na závěr jsme se trenérů zeptali, jestli mohou ještě přijmout nové dětské hráče a dozvěděli jsme se, že nové sportovce mezi sebe rádi přijmou. Informace naleznete na http://nedhockeystrelci2002.blog.cz/ a přímo se s nimi seznámit můžete například na turnaji v minihokeji , který se koná 17.září na Nymburském zimním stadionu.

Více článků v rubrice Psycholog pro sportovce – zde.

ROZCESTNÍK na všechny články zde.

Mgr. Radana Rovena Štěpánková

Péči o duši a vztahy se věnuje od ukončení magisterského studia na Univerzitě Karlově v r.1993. Ví, že tvoření duše je umění nanejvýš významné. V současné době se se svými klienty potkává ve své soukromé praxi v Praze a v Nymburce, kde nachází cestu, jak k harmonickým vztahům, tak k rozvoji vnitřní celistvosti duše technikou KERP, jejíž je autorkou.

Mohlo by se vám líbit...