Starší dotaz #3901

anonym Personál zeptal se před 9 roky

Dobrý den,prosím o radu, je to špatné s naším tatínkem. Letos mu bude 50. V posledních asi 5-ti letech to měl těžké, rozvedl se, umřel mu táta a jeden kamarád. Po rozvodu to ještě šlo, chodil do práce, staral se o domácnost, dokonce i pěstoval kytky. Teď je úplně jiný, začalo se to postupně zhoršovat i jeho zdravotní stav. Nikdy asi za posledních 30 let nechodil k doktorovi, nikdy ho nikdo nepřesvědčil! A pořád jenom mluví o tom, že čeká na to až umře. Do práce nechodí, ale dřív byl v práci úplně skvělej a teď na všechno kašle!Nikdy třeba nesnášel dluhy, a teď si začal půjčovat u kamarádů. Ještě jeho "kamarád" nu vybral účet, protože táta nikam nejde tak ho poprosil jestli by mu vybral, nejde snad dál jak 300m od baráku, neni schopný si něco zařídit na úřadě, nakoupit atd. Jenom sedí u televize, kouří a pije! Ale určitě má nějakou psychickou poruchu, ale podle mě už déle i podle toho co říkala mamka, akorát se to jen stupňuje. Třeba když byl ještě s mamkou tak jen tak z ničeho nic za ní přišel a začal jí sprostě nadávat, nebo řešíme s nim a s mym bratrem jeho stav domlouváme mu atd. a on úplně začne mluvit o nějaké kravině, třeba, že mu brácha přines bílý kapesník, nebo třeba pro kamarády a pro cizí by se roztrhal a na rodinu kašle. Vůbec si neuvědomuje co je důležité, co je postatné a co se musí řešit. On řeší hlouposti, třeba že si brácha neumyl nádobí, nebo co dávaji v tel. úplně o koze a o voze! Neuvědomuje si, že když nebude platit pravidelné poplatky, že bude problém, ale dřív byl normální. Za poslední asi rok také strašně zhubl, skoro vůbec nejí. Prostě nemá smysl života, ale vůbec! Prosím jaká to může být nemoc? Moc děkuji za odpověď!

1 Odpovědi
Nejlepší odpověď
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 9 roky

Milá Petro, deprese? Agorafobie? Demence? Zkuste se pozeptat na úřadech, u lékaře – zda vám mohou pomoci – hospitalizace? svéprávnost? Přeji vše dobré.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.