Starší dotaz #4132

anonym Personál zeptal se před 7 roky

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Dělá se mi každý den nevolno když čekám na autobus, párkrát jsem to už nerozdýchala tak hned jak jsem si sedla tak jsem omdlela. Nevolno se mi dělá i v čekárnách u praktického lékaře, u zubaře i na gynekologii… Nebo v práci když je nějaká schůze nebo porada. Nemohla jsem jít ani na svatbu od přítelovi rodiny, protože by mě tam bylo hodně špatně. Když jsem byla na pohřbu tak se mi chtělo omdlít. Chtěla jsem si udělat maturitu dálkově, vydržela jsem to pouze měsíc, pokaždé mi bylo na omdlení, dvakrát jsem přerušila studium a potřetí jsem zkusila denní studium a bylo to ještě horší, vydržela jsem už pouze jeden den, tak jsem to ukončila úplně. Ted si chceme založit rodinu a bojím se že to bude horší. Chtěla bych se tedy zeptat zda se to dá léčit. Děkuji za odpověd

1 Odpovědi
Nejlepší odpověď
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 7 roky

Milá L., pokud vyšetření od lékaře je v pořádku, jedná se patrně o nějakou kombinaci agorafobie, paniky, sociofobie, úzkostné poruchy… takže doporučuji systematickou práci na vlastní psychice – konkrétní způsob bych lépe navrhla při osobním setkání – kombinace kognitivně behaviorální terapie, s KERP, možná s regresí a možná s farmakoterapií plus četba knih o strachu… přeji vše dobré.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.