Starší dotaz #5483

anonym Personál zeptal se před 5 roky

Dobrý den, Už dlouhou dobu mě trápí velký problém, které mi hodně komplikují život. . Bojím chodit mezi lidi. Poslední dobou jsem nejraději doma a nejsem schopný se někam donutit, vyrazit třeba na nějakou zábavu, do kina nebo do bazénu. Jediné kam chodím tak to je práce, ale to jen proto, že tam musím a když jdu někam jinam třeba jenom na nákup tak mě tam doprovází stres, bušení srdce a pocení. Prostě nejsem schopný mimo domov normálně fungovat, něco si zařídit. Kvůli tomu stresu, jsem pak hrozně nervozní a zmatený. Například si neumím představit, že bych sám jel do Prahy na letiště a pak letěl třeba do Anglie. Bojím, že bych se tam vůbec nevyznal a nevěděl kam mám jít atd. Tyhle pocity strachu mám úplně vždycky, když mám někam jít, pořád přemýšlím nad tím jestli to zvládnu. Bojím se i telefonovat cizím lidem. Mám u toho stejné pocity jako, když mám někam jít a něco vyřídit. A kvůli tomu jsem nebyl dosud schopný zajít k psychologovi. Strašně mě to trápí protože kvůli těmto problémům, už skoro nemám žádné kamarády, ani holku a i kdyby se nějaká naskytla tak bych s ní ani nebyl schopný promluvit kvůli těm mým problémům si neumím představit, že bych jí vzal někam na večeři natož někam na výlet, udělal bych akorát ostudu z toho jak jsem vždy ve společnosti nervozní a zmatený. Takže jsem pořád sám zavřený doma a nevím co mám dělat. Tak pro začátek píši alespoň sem. Děkuji za odpověď.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 5 roky

Milý Honzo, sociofobie, agorafobie? Psychoterapie a medikace? Články na internetu, nechat se hospitalizovat třeba v Kroměříži? Základní medikace od obvodáka? Přijdte ke mne do poradny nebo aspon zavolejte.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.