anonym Personál zeptal se před 1 rokem

Dobrý den, v poslední době nejsem schopna se na nic soustředit natož se učit na zkouškové období, jelikož mě sžírají neustálé myšlenky strachu. Snažím se myslet pozitivně a být optimista, ale myšlenky mě nenechají být. Už několik dnů myslím na to, co bych dělala, kdyby mě přítel podvedl. Stále si odůvodňuji proč by to dělal atd…za další se hrozně bojím, že se někomu z mé rodiny něco stane nebo jsem si několik dnů plánovala co bych dělala, kdyby nám vše shořelo. Prostě neustálé strachy z něčeho. Bojím se být šťastná, protože jen čekám kdy se co pokazí a zase budu mít důvod být smutná. Na druhou stranu mi má mysl přijde zdravá, protože se snažím sama hledat pozitivní přístupy a optimistický pohled na život, čtu psychologické knihy – najít smysl života, postoj k životu. Ráda bych od vás nějakou radu, jak se přestat užírat špatnýma myšlenkama a nebát se být šťastná. Předem děkuji za odpověď

1 Odpovědi
Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 1 rokem

Milá Sim, rozdělila bych péči o sebe na dvě oblasti: 1. naučit se vypnout myšlenky, popř. řídit. – cesta tréninku vědomého bytí, meditace … apod. uvědom si, že myšlenkám vládneš ty ne oni tobě. v tom mohou být efektivní budhistické mantry, meditace i dynamické. 2. Najít v emoční oblasti strachy, sáhnout do této vrstvy a pročistit ji např. léčebnou meditací… můžete se objednat. Držím palce.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.

Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.