anonym Personál zeptal se před 1 rokem

Dobrý den, chtěla bych poradit. (Předem se omlouvám za případné chyby v pravopisu). Trápí mě něco z minulosti. Rodiče mě mají sice rádi ale moc se mi nevěnovali a tak moje problémi přerůstali a já po večerech, když všichni spali brečela tiše do polštáře. Noc co noc. Ve škole jsem byla šikanována a to jak psychickým týráním tak i fyzickým týráním. Ztratila jsem veškeré sebevědomí, a nedokážu si najít žádnou kamarádku , protože se nedokážu bavit s lidmi ve svém věku (17). Do toho můj otec pil alkohol a věčně křičel a zatahoval mě do hádek a já tak neměla moc dětsví, jelikož jsem musela přemýšlet jako dospělá. Chodívala jsem do lesa kde jsem buď plakala a nebo nabírala sílu na další hrozný zážitek. V sedmé třídě jsem byla už tak unavená a v depresích že mi bylo všechno jedno. Každy den ve škole jsem snášela šikanu po škole prázdnost v pokoji a hraní karet sama proti sobě a nebo jak jsem již zmínila procházení v lese. Došlo to tak daleko že jsem vzala do rukou nůžky a dost se pořezala. Litovala jsem toho protože to moc štípalo. Ale pomohlo mi to v tu chvili od psychické bolesti. udělala jsem to pak už jen jednou ale jinak ne, už jsem se neřezala. Koukala jsem na 13 reasons why a tak hrozný život jako má ona nemám ale ani můj příběh by se neměl přehlédnout stejně tak i příběhy ostatních lidí. Vím že mají i jiní lidé problémy ale já nevím co dál. Brečím skoro pořád a rozbrečí mě skoro každá kravina. Hovořila jsem opromlémech již na základní škole s poradkyní ale ta mi jen řekla že by přestup na jinou školu byl ještě horší. Takže to vyšumělo do ticha. Usuzuju tedy že to je psychickou ujmou v dětsví ale nemám sebemenší tušení co s tím dělat a jak na sobě pracovat. Nemám se komu svěřit tak píši raději sem. Snad vám můj příběh aspoň trochu ukázal co prožívam a jak vše cítím. Hlavní je že jsem se již odhodlala to řešit. Předem děkuji za pomoc. Holkavproblému.

1 Odpovědi
Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 1 rokem

Milá dívko, někdy život nakládá moc bolesti. Zkusme důvěřovat tomu, že nenakládá více než uneseme. Další bod je, že léčí láska a základem lásky je sebeláska. Naučit se cítit lásku k té poraněné bytosti uvnitř. Určitě znáš lásku ke kotěti nebo štěneti, tak nějak to propojit. Můžeš se objednat – s tím mohu pomoci. MOhu následně pomoci i s postupným uzdravovaním z traumat… důležitá je i práce sama se sebou, vhodné je najít kontakty, které nebudou zranující, třeba v nějaké zájmové skupině. https://rovena.info/jak-se-vyrovnat-s-sikanou-z-detstvi.html

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.

Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.