dcera

Dana zeptal se před 1 rokem

Milá Radano, mám dceru 14 let, má ohromnou fantazii, najde si tema, naposled Karel VI. Nastuduje do detailu, a rozjede se kolotoč jak by to bylo, kdyby udělal něco jinak, co by následovalo a nad tím tráví 100% času, než se začne zabývat něčím jiným . Problém je v tom, ze to nedokáže regulovat. Například když bylo tema Anna Franková , našla jsem ji v po návratu z prace 19:00 v pyžamu jak sprádá myšlenky o tom jak se mohla schovat jinde a přežít . Já vím že je to dar, ale jak ji hezky naučit s tím zacházet, v těch 14 je to někdy těžké …. je taková od mala. Ve škole skvělý prospěch, ale nudí se tam, kamarádů moc nemá, prý ji nerozumí, je prý takhle spokojena….řeším to moc?

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 1 rokem

Milá Dano,
🤔také to nepovažuji za optimální, avšak – ona říká, že ji to baví, že je spokojená – ona nemá motivaci k tomu to měnit… doporučila bych ji knihu: Moc přítomného okamžiku – pracovní kniha a https://rovena.info/principy-spravneho-mysleni.html a na to navazující článek. 
Držím palce.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.