Jak mám vést partnera

Dominika zeptal se před 2 roky

Dobrý den, mám nového partnera, oba jsme spíš stydlivější a introvertní. Ještě jsme neměli sex, nebyli jsme spolu v posteli, jen se zatím líbáme a hladíme. Trochu jsem se v duchu divila, že na rozdíl od jiných chlapů nespěchá, ale partner se mi v jedné chvíli svěřil, že se bojí, že selže (stalo se mu to opakovaně v minulém vztahu a vlastně to byl pak i důvod rozchodu). Možná proto oddaluje „postel“. Také mi řekl, že by asi potřeboval mé „vedení“. Nevím přesně, co si pod tím mám představit, a je mi teď najednou trapné se ho na to ptát, protože v tu chvíli jsem reagovala, jako že je to „jasné“. Ještě se v tomto ohledu skoro vůbec neznáme. Teď ale nevím, co tím myslel. Abych mu ho nějak „postavila“ já, nebo abych mu říkala, co má dělat on? Nebo abych se chovala dominantně? (Pochybuji ale, že by chtěl vysloveně dominu, to by mi třeba už nějak  naznačil…chová se ke mně něžně a romanticky a říkal, že se mu líbí mě něžné hlazení na tváři apod). Nějak se zatím necítím na přímý a otevřený rozhovor o sexu a spíš bych to chtěla vyzvědět nějakou méně „násilnou“ formou. Nechci působit nějak hloupě nebo trapně, záleží mi na něm moc. Poradíte? A také se chci zeptat, jak si případně počínat v posteli, abych ho zbavila strachu že selhání? Můj předchozí partner s tímhle problém neměl a dá se asi říct, že já nejsem v tomhle moc „zkušená“.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 2 roky

mám tušení, že před chvílí jsem odpovídala Anete, Lindě a jste to stále vy, Dominiko … pokud se pletu – tak odpoved je i pro vás Dominiko, obdobná – mrknete na dotazy pod vámi.
 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.