navrat-s-ex

Michaela zeptal se před 10 měsíců

Pěkný večer. S mým ex jsme se rozešli v listopadu kinulého roku. Od tel doby to byla horská dráha, kontakt nekontakt… V únoru jsem odjela na 3 měsíce do Jižní Koreji a před měsícem jsem se vrátila zpět. Viděli jsme se, řekl mi, že se bojí, že by ty city znova ztratil (podle jeho slov to byl hrozný pocit), a tak spolu tedy nejsme. Jenže fyzicka řeč mluví jinak. Často spolu spíme, říká mi hezké věci, hodně se přitahujeme a velmi dobře si rozumíme. Chováme se k sobě jako ve vztahu, i když ve vztahu nejsme. Vím, že to není o žádné jiné holce. Jak mám pokračovat? Nechci se s ním vídat a mít sex, ale nebylt ve vztahu, dlouhodobě to nemá žádný smysl. Mám mu dát prostor? Nebo naopak s ním trávit čas? (protože kdyhˇ jsme spolu, vždycky se máme oba dobře). Nevím, jak mu ukázat, že to může být hezké. Ale chtěla bych být s někým, kdo se bojí, že ke mně ztratí city? Je to komplikované, jsem si jistá, že by z toho mohl být znovu krásný vztah, oba jsme sami vyrostli a někam se posunuli. Jak se teď mám k situaci postavit? (Mi je 18, ex příteli 19)

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 10 měsíců

Milá Míšo,
i když jste oba mladí, učíte se o vztazích. Úplná partnerská láska zahrnuje jak vášeň, duvěrnost kamarádskou, tak oddanost/závazek.  Lidé v sobě mohou mít různé bloky, které brání tomu, prožívat lásku úplnou. Bylo by krásné, kdyby lidé na cestě k Lásce pracovali se sebou vědomě, odhalovali, co se s nimi děje a léčili svá zranění… to je možné různými cestami (rodinné konstelace, léčebné meditace, regrese, vědomá práce se srdcem).
Zkuste mu dát přečíst naši zdejší komunikaci – sdílejte s ním vy své pocity a obavy… vztah – to jsou spojité nádoby – sice jsme každý zodpovědný za sebe, a zároveň druhého ovlivnujeme.  Sexualita je silnou energetickou výměnou – žena se otvírá, odevzdává, muž vstupuje, otiskuje se a odchází … takže je jasné, že ženu je třeba opečovávat se zodpovědností – kdo porozumí knize Malý princ – může stát králem …
Přeji vše dobré.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.